Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Ezekiell #43 üzenetére

    "Pár konkrét esetből nem lehet következtetéseket levonni." — ööö, miért is nem?
    Ne csillámpónis tweet-et mutass, hanem gyűlöletbeszédeset, és fake-news-osat!
    Én a konkrétumot többre tartom mint a statisztikát.
    Google statisztika: Winston Churchill-től egy idézet: Én csak abban a statisztikában hiszek, amit magam hamisítottam.

    #44 benedekco
    Fake-news: te (vagy bárki más) meg tudnád mondani, hogy - pl. most az ukrán-orosz háborúval kapcsolatosan - mi is "fake-news"? Kizártnak tartom.
    Szóval hozhatsz statisztikákat, hogy ennyi, meg annyi százalékkal nőtt a hírhamisítás, ha egyszer a hír valóságalapját nem, vagy nem egyértelműen (ki a jó, és ki a rossz - már ha különbséget lehet ilyen szinten tenni - ebben a háborúban) lehet meghatározni.
    Musk (nem, nem vagyok "hívője") szerintem azon van, hogy minél több infó jusson el mindenkihez, minél többféle forrásból tájékozódjon, és tudja kialakítani a véleményét. Az egyetlen dolog, amit ő sem akar (és én se tartok jónak), az a gyűlöletbeszéd. Ez utóbbi már sokkal objektívebben megítélhető, és irtandó is minden platformon.

Új hozzászólás Aktív témák