Új hozzászólás Aktív témák

  • -HajTömeg-

    őstag

    Sziasztok

    Szeretnék kicsit a Tchibo szint fölé lépni, érdekelne milyen kávét ajánlanátok.
    Őrölt kávéban kell gondolkodnom,mert egy egyszerű Ufesa presszó kávéfőző van itthon és nem is szeretnék darálni,meg nincs is darálónk.
    Mindenféle ízre nyitott vagyok, általában egy kevés tejjel iszom.
    Média M.-ban láttam Pellini tradizionalet , Vellutato-t, Segafredo Perut Segafredo Brasilet, Kimbot és Lucaffe is.
    Hát ezek nekem elsőre sokat nem mondtak, ha valaki tudna róluk egy kis leírást adni, azt megköszönném.
    A Kimbo és a Lucaffe pl különösen érdekel, valahogy desginra nagyon tetszenek :)
    Kimbo üveg csészéket pl be tudok szerezni itthon? [link]
    Ha nem,akkor tudnátok mondani olyan kávéboltot,ahol üveg csészéket is árulnak?
    A Lucafee webshopjában csak elég nagyok vannak, nekem presszóhoz kéne.

    Más
    Valamelyik nap láttam,Frei-el egy beszélgetést, ahol azt mondta a kávé 92 fok fölött megég, azaz a kotyogósokban minden kávénak égett íze lesz.
    Ez igaz?
    Csak mert általában tényleg keserűbb a kotyogós kávék íze, viszont lehet kapni igen drága kotyogóst is, amiket meg égen-földön dicsérnek, pl Bialett Brikka.

    Ebben az említett beszélgetésben hangzott el,hogy vannak helyek,ahol már eleve a karba teszik a cukrot a kávéra, így a forró, karamelles víz folyik át a kávén és ez egy különleges ízt ad neki.
    Érdemes ezzel próbálkozni?

    A válaszokat köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Alias: Júzer error

Új hozzászólás Aktív témák