Új hozzászólás Aktív témák

  • vicces1

    aktív tag

    válasz Z0mbi #88998 üzenetére

    sok sikert az első csepp megérkezéséig ami indítja a mérlegen az idő múlását!

    Nem akartam kötözködni, úgyhogy bocs, felejtsd el!

    Mindenki azzal szórakozik amivel akar, nekem a 11usd -os mérleg több mint egy év után 0,1gr pontos minden sarkán külön mérve, 1,2gr súllyal mérve, de ha nem lenne az se zavarna.
    Az már jobban zavarna, ha pragmatikusan be kellene tartanom, hogy 25mp/36-38gr/18gr.
    Ennek úgy van értelme, ha egy kávázóban reggel belövik az adott kávét az őrlőt, ipari gépet ami időre adja az adagot, shotot. Aztán egész nap tolják vele kiló szám.
    Otthon szerintem a napi 1-2-3-4 adagra, ráadásul kávét váltva ez nem igazán jó.
    Akár 1 nap alatt is változik a kofi, még az adagonként fagyasztott is sokszor, meg a sok környezeti tényező, páratartalom, helyiség hőmérséklet, légnyomás, ózonjuk, mittudomén használt víz, pumpa éppen gyengélkedik, stb.

    Szóval nem működnek stabilan a sémák, ezt szerintem itt folyamatosan mindenki tapasztalja.
    Volt olyan, hogy 40gr fölé nem engedtem egy P&Y Abysin moccat, aztán az vége felé elengedtem és ott jöttek a legfinomabb ízek, bőven 40mp körül.

    Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

Új hozzászólás Aktív témák