Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz And06 #52038 üzenetére

    ha pid-es diskurzus alatt azt az agyf@szt érted, ami a caravel téma apropóján a rugdosásra irányult, akkor csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy a termosztát is egy "pid", csak primitív. a legrosszabb esetben nem nyersz túl sokat egy pid-del, de az tényfaktum, hogy jóval pontosabb szabályozásra képes, mint egy termosztát. elképzelhető, hogy például a caravelnél ennek nincs sok jelentősége, odakint nem tudtam megnézni kajmán remek videóit, most meg már nem is fogom.

    pid >= termosztát, pont.

    ami meg a caravel "pid-elését" illeti, utoljára a témáról, aztán részemről kuka:
    - ez egy külső pid vezérlőbox, bármit rá lehet tenni, például egy villanysütő-lapot. hopp, máris tudok pontos hőfokon levest főzni... (igen, tudom, nagyanyám nem így főzte. eddig én sem.)
    - azért szerettem volna egy ilyet, mert miért ne? ki akartam próbálni. épp annyira nem lényeges, mint egy ceruzatamper vagy egy san marco gép oldalát plexire cserélni
    - azt gondolnám, hogy a saját gépét mindenki úgy használja, ahogy nem szégyelli. akkor is, ha kap mindenféle okos tanácsokat.

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák