Új hozzászólás Aktív témák

  • And06

    aktív tag

    válasz fragola.6035 #3000 üzenetére

    Szia!

    Az őrlőt Szabitól vettem (szerintem ismered), ez a példány az amit saját magának csinált meg, csak én elkunyaráltam. Kicsit kellemetlen nekem, hogy igy rossz szinben tüntetem fel, pedig soha nem feltételeztem, hogy szart adott volna el nekem(már csak azért is, mert én kértem ezt a példányt). Nála kipróbáltuk és jó volt, ezen felül makulátlan a kinézete az adagolója és kurva jó kávét is főzök vele, jobbat mint az iberitallal. Ezek után nem értem miért lehet ez a cicergés "baj". Nem tudom milyen gyártmányú kések vannak benne, de ránézésre újnak tünik, és kurva éles is. (még nála néztünk egy másik utángyárott új kést is, és annál élesebb)
    Most paljoc LP kávét húzok rajta, és igy kb 4 ricnire van a cicergős ponttól az espresso állás. Ez lenne akkor a "joker" állás, ha ez egy átlagos őrlést kivánó kávé? Szabi azt mondta, hogy nála a "gyári jelölés"hez közel volt az espresso tartomány, igy nem értem nálam miért kell finomabbra őrölni. Már arra is gondoltam, hogy a kávéfőzőn túl nagy lenne a nyomás (elállitódott az OPV?). Nem tudom mi lehet, az biztos, hogy a kávé amit vele főzök nagyon jó! És az őrlemény sem tünik egyenetlennek.

Új hozzászólás Aktív témák