Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz Egon #11 üzenetére

    ''Csak egyetlen, picike kérdés: ha árvízhelyzet van, vagy földrengés stb., szerinted ki fog árkot ásni/lapátolni stb. stb. ?!?''

    Nagyon egyszerű! A katonaság is pénzből működik, ha nem is sokat, de kapnak pénzt, vannak kiadásaik! Ezt a pénzt simán lehetne arra költeni, hogy önkéntesek (persze bizonyos órabérért) megcsinálnák ezt a melót! És hidd el, hogy aktívabban dolgoznának pénzért, mint ingyen parancsra!

    Szóval, ha jól értelmezem, akkor te teljesen a katonaság mellett vagy, ez is egy mentalitás! Engem ez nem zavar, saját szuvenír jogod eldönteni, hogy bevonulsz-e vagy se, de engem egy demokratikus köztársaságba senki ne próbáljon meg erre kényszeríteni! Főleg ilyen áldozatok árán:
    - a munkámnak annyi
    - nincs fizetésem (a zsoldot ne nevezd annak, nevetséges egy összeg)
    - barátnő
    - távol otthontól, idegen környezet
    - igénytelen ideiglenes lakóhely, koszos, hideg, higiéniátlan
    - undorító ételnek nevezett ''kajára'' emlékeztető valami (minden ismerősöm, aki bent volt, elég sokat fogyott)
    stb-stb
    Ez nekem nem kell! És tettem is róla, hogy ne vigyenek be!

    ''Amúgy meg a rendszernek az a része sz*r, hogy nem visznek el _kötelezően_ érettségi után, fősuli előtt (régen valahogy így volt)... ''

    A rendszernek az a része sz*r, hogy bevisznek! Mi az, hogy kötelező bevonulni???
    Ez nem az középkor!!! Vagy jobb lenne, ha vmi militarista ország lennénk és hadakoznánk mindenkivel???

    ''Akkor még nem valószínű sem a jól fizető meló, sem a tartós kapcsolat (persze általánosságban), és nem lenne mire sírni...''
    Már akinél! Ez nem sírás! Csak ellentmondás! Ez nem szabad akarat!:(((

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák