Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bugylee

    tag

    válasz cigam #47 üzenetére

    Remélem a Zdnet-nél nem csupa informatikai analfabéta ír cikkeket, mivel nem zavarja őket, h orosz v kínai v amcsi; mert mondjuk ott olvastam, hogy ezt a 17-et vizsgálták IOS és BlackBerryn és egytől egyig mind elhasaltak. Magyarán az összesen feltörték a master passt, hétnél pillanatok alatt:

    BlackBerry's Device Backup, Keeper® Password & Data Vault, Password Safe - iPassSafe free version, My Eyes Only™ - Secure Password Manager, Strip Lite - Password Manager, Safe - Password, iSecure Lite - Password Manager, Ultimate Password Manager Free, Secret Folder Lite, as well as the following paid applications, SafeWallet - Password Manager, SplashID Safe for iPhone, DataVault Password Manager, mSecure, LastPass for Premium Customers, 1Password Pro, BlackBerry Password Keeper, and the BlackBerry Wallet.

    information stored in 10 out of 17 password keepers can be recovered in a day – guaranteed if user-selectable master password is 10 to 14 digits long, depending on application. What about the other seven keepers? Passwords stored in them can be recovered instantly because passwords are either stored unencrypted, are encrypted with a fixed password, or are simply misusing cryptography.

    Many password management apps offered on the market do not provide adequate level of security. ElcomSoft strongly encourages users not to rely on their advertised security, but rather use iOS or BlackBerry built-in security features.

    erről ennyit, lastpasst külön kiemeltem nehogy elkerülje a figyelmed

    egy telefon elvesztése esetén ..., ezek érvényesek a keepass-ra, ill minden másra.

    Ez így nem igaz. Ha KeePassban megadsz egy képfájlt is a jelszó mellé és azt nem tárolod a telefonodon akkor ha el is veszted a telót hiába is tudja vki mi a masterpass, nem lehet megnyitni annak hiányában. Pontosabban tárolhatod védett helyen a telefonodon, jelszavas zipfájlban, álcázhatod, stb., mert tudja a telefonon is kezelni a key fájlt. Olvass vissza, azt is írtam, h én nem használok képfájlt.

    Ja, és azt írtam, h Ha vki hurcolássza az adatbázisát. Érted, nem telóról beszéltem, hanem hurcolásról. Laptop, tablet, ilyesmi. Mert vannak ám emberek akinek kell a munkájukhoz és nem telóról pötyögtetnek. De látom sikerült elkapni a lényeget...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák