Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• zsigee

tag

Sziasztok!

"Akikkel jó vigyázni üzletelés során!" oldalra már betettem ezt a néhány sort, ott ajánlottak titeket is. Akit érdekel olvassa figyelmesen, és okuljon, óvakodjon...

"Egy kedves PH!-s ismerősöm ajánlotta, hogy próbálkozzak itt "segítséget" kérni. Ha esetleg nem idevaló, akkor már most elnézést kérek, de talán tudtok tanácsot adni!
    Nos a problémám az, hogy "üzletet" kötöttem egy illetővel (Sitya nevű nagykanizsai delikvens), miszerint elpostáz nekem egy processzort (Socket754 AMD Athlon 3000+...) Az alku 6,5k volt, melyet előreutalással intéztem, Ő pedig egy hét garit vállalt.
    A proc, némi csúszással megérkezett (az ünnepek miatt - november 1.), majd a csomag bontásakor két láb gyönyörűen el volt görbülve. Ezt azonnal jeleztem neki SMS-ben, valamint megtárgyaltuk kép küldés után, hogy ez tényleg nem kóser, küldjem vissza jön a pénz.
    Másnap vissza is küldtem, meg is érkezett, majd Ő kiegyenesítette a lábat. Elteltek a hetek, pénzem sehol. Többször írtam neki ismét privit, hogy mégis mi újság? Egyszerre csak bő 3 hét után kitalálta, hogy fordítva raktam a gépbe a procit, ezért görbült el, valamint feszültséget is adtam neki, és így használhatatlan. Valamint szándékos rongálásra nem vállal garit...
    Visszapostázásom dátuma 2007.10.29. , november második felében jutott el addig, hogy "rongáltam".
    Ez idő alatt véleményem szerint, igen sok dolgot "művelhetett", stb,stb.
    Szóval röviden összefoglalva ennyi. Tisztában vagyok azzal, hogy Ti nem tudtok felelősséget vállalni az "üzletekért", de mindenképen szerettem volna jelezni, mert bízom abban, hogy ekkora pa**sztságot mással nem követhet el. Én nem vagyok túl régi tag, de ilyesmi meg sem fordult a fejemben soha. Ha valami alkatrésznek jó, akkor annak hirdetem... Valamint nem egy üzletet kötöttem, és számtalan barátságra is szert tettem.
    Köszönöm, hogy végigolvasátok soraim, és várom bíztató javaslatokat, hátha van némi remény!
    Pontos név, cím, telefon és számlaszám van, talán jelentsem fel? A bosszantó az, hogy már nem is válaszol a privikre, és se pénz se posztó!
    Javaslom mindenkinek, hogy óvakodjon tőle, mert szerintem az bárkivel megcsinálja...
    Igyekeztem kultúráltan fogalmazni, és senkit sem megsérteni...de szerintem mindennek van határa, javaslom kizárását a PH!-ról."

Üdv!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

• zsigee

tag

A dolgot természetesen lehetne ragozni, illetve kíváncsi lennék, én személy szerint is, hogy itt mivel "védené" meg magát, de biztosra veszem, egy darabig nem látjuk itt.
    Több mint egy hónapja nem érem el, ígéretet tettem neki, hogy még találkozunk!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

• zsigee

tag

Szia!

Socket 754, nos nem is az a lényeg hogyan néz ki, hanem a proci a gép közelében sem volt... Bubis csomag bontása-műanyag dobozkában proci-azt kibontom-két szélső láb görbe...Azonnal sms, majd privi, kép küldés e-mailben, a többi pedig már fenntebb olvasható.
    Ha valaki segít egy kicsit, feltöltök egy 7Mp-es makrós képet holnap, na az mindent elárul!
    (nem szoktam fórumokra képet tölteni :( )
    Amúgy pedig teljesen igazad van, a S754-est nem lehet fordítva beteni, mint Socket A-t sem, mert akkor nem két szélső láb görbül, hanem kb mind, és nem horgosra...
    Észrevételt köszi, ez eddig fel sem merült bennem... :R

Üdv.

• zsigee

tag

Szia!
    Nos igyekeztem én is legalább ezt kiharcolni, de válaszra sem méltat...
    A rendőrség pedig csak felidulás volt...meg talán némi elkeseredettség.

Üdv.

• zsigee

tag

Hi Mindenki!

Néhány napja írtam pár sort, most pedig végre sikerül egy képet is feltenni:
    [link]

A részletek az előzőekben...

Üdv!

• zsigee

tag

Hi!
    Állítólag én tettem be rosszul a gépbe, így szándékos rongálásért nincs gari...
    Na ezért kezdtem ide írni, figyeljetek "sitya"-ra!
    Így nem küldeném el senkinek se, égne a pofám hogy így elcsesztem egy procit, nemhogy még piacra is dobom...

Üdv mindenkinek

• zsigee

tag

Szia!
    Igen róla lenne szó... Én is láttam a minősítéseit...
    Sajnos nem tudok lábat egyengetni, mert 2007. 10. 29-én visszaküldtem, 28án este így egyeztünk meg...
    Azóta csak bla-bla, sőt egy ideje nem is reagál...

A másik PH!-s oldalon bővebben minden le lett már írva, "Akikkel jó vigyázni..."

Köszi, üdv.

• zsigee

tag

Hi!
    Az alábbi sorok nem csak Neked szólnak, csak elsőként a Te "kérdésedre" válaszolnék.

"Régebbi" típusú telefonoknál (főleg Nokia), a függetlenítéshez nem kell az IMEI számot "átütni". A nyers telefont először flashelik, majd kap egy szoftvert és egyébb okosságokat, pl.: IMEI számot, programokat, és magát az úgy nevezett "gate-ket". Az utóbbi határozza meg, hogy az adott telefon hálózat függő, avagy sem. Ezen szoktak változtatni bizonyos programok segítségével, a különböző szolgáltatóknak más a kódjuk. Ám ekkor az IMEI szám még nem változik!
    Az IMEI szám változtatás többnyire csak újra flasheléssel lehetséges, mert sima szoftver frissítés szintén nem változtat az IMEI számon! Maga a flashelés rutin feladat lehet, annak aki ismeri a folyamatot, aki nem annak én nem ajánlom, én személy szerint sosem csináltam, és nem is érdekel a dolog, főleg azért mert fillérekért normális telefont lehet ma már venni. (Ez csak egy vélemény.)
    Az Imei szám ellenőrzéséhez van egy kódsor is, melyet a telefon bekapcsolása után SIM nélkül is be lehet ütni, és lehet ellenőrizni. (Nem ugrik be, csak a *#0000#, verziószám)
    Röviden ennyi, a témát nem olvastam végig teljesen, csak láttam néhány kérdést erre gondoltam reagálok. Természetesen ez némileg bonyolultabb dolog, és ha nem teljes a magyarázat akkor bocs.

Üdv!

• zsigee

tag

Jaja, 06, b*ssz*s, nekem a 6006 járt a fejemben... :DDD Mindegy is.
    Nos ezért tettem idézőjelbe a "kérdést", mert valóban nem kérdeztél :DDD . Néha lehet nehezen fogalmazok? :DDD Nos a lényeg egyértelmű, igazából mint írtam, az egészre reagáltam, amennyire végigolvastam.
    A "buta" telefon pedig... Tudom ez nem a reklám helye, de érzékeltetném, főleg másokkal is: 15-16k ért nagyon jó kis telókat lehet venni. (Nekem 6234-m van, és szerintem nagyon megbízható...)Természetesen az igények mások, és ezt tiszteletben tartom.
    Üdv

[ Szerkesztve ]

• zsigee

tag

Hi!
    A négy piros pont...Nos ma írtam SMS-t neki, de semmi reakció, se e-mailben, se itt, se telón... Hagyjam az egészet, vagy még írogassak?
    Köszi :R

[ Szerkesztve ]

• zsigee

tag

Nem tudom, ide nem tudok belépni...

• zsigee

tag

Hi!
    Nekem is volt gd50-m! Nagyon zsír teló volt, de eljárt felette az idő...
    A most gyártott telók pedig mind tömegcikkek...Ha valami apró gond van vele, inkább vegyen újat az ember, mert nem éri meg javítani...Na de teló téma lezárva, ez nem az a hely. ;]
    Üdv!

Hozzászólok Aktív témák