Hozzászólok Aktív témák

• Belba

őstag

Nem tudom, te MIT olvastál, de én soha sehol nem írtam olyat, hogy a fiatalok hülyék lennének!!!! :((

Nálunk a gyerekek is önálló "szavazati joggal" bírnak, tiszteljük az akarukat, kéréseiket, igényeiket már kicsi koruk óta, megfelelő határokon belül.

Bocs, de rosszul tudod : a gyerek üzletelgetéseit nem csak a szülei kérhetik tőle számon, hanem a netán átvert felnőtt partnerek is a SZÜLŐKÖN!!! Továbbá a gyermekvédelmi hivatalok, rendőrség, hatóságok is a szülőket fogják elsősorban kérdőre vonni, hogyan hagyhatja a kiskorú gyerekét üzletelni?

Lehet, neked én "begyepesett" vagyok, minimális felelősség érzettel megáldott emberek másként minősítenek.

A gyereknek adott zsebpénz azért nem költhető akármire...
    Cigire, alkoholra, lóversenyre, játékteremre SEM!
    Igen, igazad van : most kell megtanulnia, hogy nem költhet akármire és be kell tartani a törvényeket, szabályokat... Most kell megtanulnia, hogy annyiból gazdálkodjon, amennyije a zsebében van, ezt ne próbálja ügyeskedéssel "fialtatni", főleg ne mások átverésével...
    Persze, ne felejtsd el, hogy "az okos az a másik kárán tanul, a hülye még a sajátján sem"...

Nem nézem le a fiatalokat! :(
    A kisbaba sem lenézni való, mert ő még csak gügyögni tud, vagy a 3 éves sem, mert ő még nem tud olvasni-írni, a 10 éves sem, mert ő még nem vezet kamiont, a 20 éves sem, mert még csak csetlik-botlik a párkapcsolatában...
    Én sem Nobel-díjas atomtudósként láttam meg a napvilágot. :D

Bevallom neked, hogy 16 éves koromban én is azt gondoltam magamról, hogy én már mindent tudok az Életről, mindenre képes vagyok, felnőttnek éreztem magam...
    Ma már látom, milyen kis butus voltam, mennyi mindent nem tudtam AKKOR, számtalan dolgot megcsináltam, amitől ma már égnek áll a hajam.

Amúgy az (egyik) kedvencem a kis Vuk, és főleg ez a kis epizód nagyon szívem szerint szól :

"... Kis Vuk lelkesen rohant Karak után, de nagy igyekezetében majdnem a szakadékba csúszik. Karak rémülten utánakap és a keskeny ösvényre teszi. Vuk porig alázva lesunyja a kis fejét.
    - Nagyon buta vagyok, Karak? - kérdezte aggódva Vuk.
    - Nem, csak még keveset tudsz! - mosolyogta megértően Karak...."

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Hozzászólok Aktív témák