Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz lezso6 #15390 üzenetére

    Ha már lehetne extensionnel hatékonyan lekérni, akkor nem állna szinte semmiből alapból tudnia az oldalnak.

    Ez nem elég hatékony?
    Kb. 2 kB adatforgalommal jár gzip használata mellett a "kedvenceim" és az "itt szóltam hozzá" listák méretétől függően. Vannak még benne fölösleges infók illetve nem használ TLS-t, de ettől függetlenül szerintem ideális erre a célra.
    Ezzel szemben ha betöltöd a teljes forum/index.html-t, az kb. 780 kB vagy css és js nélkül 14 kB (gzippelve).

    Kerestem olyen projektet, ami küld értesítőt, ha új hsz. jött, de csak ezt találtam, ami szvsz indokolatlanul túl van bonyolítva és nem is a fenti json-t használja.

    Szerencsére pythonba elég bemásolni a pszeudokódot, így 30 sor alatt megvan a script, ami adott időközönként megnézi, hogy mi a helyzet és értesítést küld, ha új privát vagy új hozzászólás jött.
    Gzippelve kéri az adatokat, így ~8 kB helyett csak ~2 kB a válasz.
    Magamnak írtam, ezért egyelőre csak linuxon működik, de nem tilos forkolni, portolható windowsra is.
    Ha valaki inkább a terminálban nézegetné a kimenetet, akkor elég csak a notify-send hívások helyére print-eket rakni.

    A CHANGE_ME-t értekemszerűen le kell cserélni a saját identifier sütid értékére.
    Ez Firefoxban szerintem így a legkönnyebb: preferences > privacy > show cookies > identifier-re keres. Innen a Content utáni részt kell kimásolni.
    vagy
    F12 > F5 / frissítés a lapcsalád valamelyik oldalára > és ott lesz a Network fülön a sütiknél.

    szerk:
    Hogy ne a terminalból kelljen indítani és a háttérben fusson szépen, ajánlott egy pholling.desktop fájl létrehozása ezzel a beltartalommal:
    [Desktop Entry]
    Type=Application
    Name=pholling
    Exec=/path/to/your/script/pholling.py
    Terminal=false
    StartupNotify=false

    (az asztalon jobb klikk > Create launcher ugyanezt csinálja.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák