Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #29 üzenetére

    Ez borzasztó hülyeség... most meg kéne kérdezem ültél-e már ekkora monitor előtt vagy láttál-e már egyáltalán íróasztalt. Mi hiányzott, hogy nincs a fejed felett 30-40cm-rel még monitor a "plafonon" vagy a térdednél... ?
    32" 16:9-ben az 40cm magas. Két monitor egymáson 80cm. Ember nem látja be... totálisan nem ergonómikus.

    Olyasmi szinte vitted az érvelésed mintha azon háborognál, hogy vannak 3m-es kisautók meg 6m-es limuzinok és utóbbi miért nem lesz 3.5m széles (meg mondjuk magas) is rögtön, merthát úgy arányos. Szerintem érthető a válasz... senki nem akarja és alkalmatlan lenne bármire.

    Ezt úgy írom, hogy biztos volt vagy 100+ posztom a 19-24" érában a csíkmonitorok ellen. Sőt, még a 16:9 ellen is. Tehát értem miről beszélsz, kell a magasság, azonban a mérettartományokban nagyon sok elveszett a kisebb magasság miatt, még a 4:3/5:4 vs 16:9 váltásnál is. De itt 40cm-es magassáok után már nem nagyon van hova vertikálisan terjeszkedni. Nem ugyanaz a műsor.

    szerk: Ja látom, közben a fej döntését már írták.

    @BIP
    A legtöbb válasznál játékokról van szó amit kaptál. Ott szvsz mások az igények, ez vízválasztó lehet. Én nem játszom, munkára kell a méret, terület, olvashatóságra már fontos a ppi. 32" 4K-ról szvsz így nem nagyon van hova váltani.
    - 34" már kisebb magasságban, hiába szélesebb, kb. nincs előrelépés. A ppi is szinte mindig kisebb emberi árban.
    - 38" már kb. egyforma magasságú, egyértelmű a plusz terület, de ppi-ben csak az "5K" egál: jóval drágábban.
    - méretben felette meg szinte alig létezik monitor és az is aranyárban, ppi-ben gyengébbek általában. Vagy TV és akkor szintén kevés a 4K (meg már sok magasságban 16:9-el a 40"+ méret, lásd fentebb). 8K csak mutatóban, milliós árcédulákkal.

    32" 4K-ban még a 60Hz+ is elég ritka és drága, játékra nyilván kell a frissítés, ott inkább az a fontosabb paraméter mint a ppi.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #37 üzenetére

    Hát valahogy pont a moziból lehet kifáradni nyakfájással ha tartanod kell a fejed mert túl előre/lentre szól a jegyed. (Abba ne menjünk bele, hogy ha tartani nehéz akkor mozgatni még nehezebb vagy könnyebb-e. Egyébként meg a látómező is vízszintesen nagyobb jóval, nem függőlegesen.)

    Ellenben fejforgató embereket (pl. vezet és néz jobbra-balra, akár egész nap) ritkán láttam még nyakfájással.

    Lerajzolnál légyszi egy olyan íróasztalos setupot amiről beszélsz? 80cm magas monitorral hogy nézne ki, hol lennének, fej felett vagy térdnél? Csak, hogy el tudjam képzelni. :)

    @Balika911
    Nem fogod tudni megértetni vele akkor se ha a fejedre állsz, kár a gőzért.
    Tudom, az én hibám. Értelmes embereknél nehezen fogadom el, hogy ha másban logikusan tudnak gondolkodni akkor 1-1 kérdésben miért nem veszik észre az evidens dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák