Aktív témák

  • Venison

    újonc

    Sziasztok!

    Egy gimnáziumban dolgozom gyakornokként, és már több mint egy hónapja gondban vagyunk a hálózatunkkal. Sajnos nem egy csúcs technológiás háló, szóval régi eszközökből áll amiket anno nem éppen szakemberek építettek. Úgy tudnám jellemezni, mint egy nagyon nagy medencét ami tele van sok kis apró lyukkal és nekünk csak egy apró pillanatragasztónk van amivel próbáljuk befoltozgatni a hibákat.

    Nos ezek tudatában felvázolom nagyjából a helyzetet. Több mint egy hónappal ezelőtt azzal indult az egész, hogy az egyik server melletti switchünk megadta magát. Ezután a 2 gépterműnk elkezdett haldokolni. Egyik gépteremben sem lehet a hálózati meghajtókat megnyitni anélkül, hogy ne fagyjon be az egész terem. nem lehet fel illetve le másolni, mert minden megáll. Néhol elszórtan 1-1 másolás sikerül, de a többi gépen nem. Mikor egyedül mentem be a gépterembe és egyenként bekapcsolgattam a gépeket és egyenként megnyitottam a meghajtókat akkor kicsit lassabban de sikerült megnyitni. Nem meghatározott intervallumokban áll meg az egész kóceráj hanem össze vissza. Van amikor megy napokig, aztán van, hogy egy héten keresztül nem tud az informatika tanárunk órát tartani, mert lehetetlen.
    Próbálkoztunk olyannal, hogy lelőttük a routereket, mert gondoltuk hátha valamelyik megzakkant és túl nagy adatforgalmat csinál. Igen egy dbig utána jól is működött minden, majd ez az egész megismétlődött.
    Többször elfordult, hogy a tartományi profiloknak nagyon hosszú időbe telt a bejelentkezés.
    Legutóbb azzal próbálkoztunk, hogy az összes access pointot begyújtöttem, fizikailag lehúztam a hálóról és nekiálltunk figyelni, hogy mi történik. 2 napig szintén működött csodálatosan minden, majd a harmadik nap megint lerottyantak a géptermeink.
    Ergo routerek nem lehetnek, mert az összeset kivontam a hálózatból. a hiba valahol máshol van, de már fogalmam sincsen, hol keressem.
    ja, és a géptermekben amikor csak gyakorolnak, akkor simán a local hostra lépnek be, viszont mikor vizsgáznak akkor vándorló profiljuk van vizsga néven. De azt nagyon ritkán használjuk és azzal eddig nem volt gond. lényeg h a local gépet használják, és az ott felcsatlakoztatott meghajtókat.
    A servereket monitoroztuk az ugy nevezett "nmon" nevű hasznos kis programocskával, és semmi abnormálisat nem véltünk felfedezni.

    Lehet kicsit káoszosan fogalmaztam, de kérem, ha valakinek van bármilyen ötlete merre felé induljak el, akkor az hatalmas segítség lenne. Előre is nagyon nagyon köszönöm!

    Timi

  • club1

    veterán

    válasz Venison #1 üzenetére

    Ezen a fórumon nem illik/szokás egyedi problémának új topic-ot létrehozni. Problémáddal a "Hálózatokról alaposan" kiemelt topic foglalkozik.
    Helyedben műszerek nélkül - amikor beüt a krach - a leválasztásos elvvel próbálkoznék, azaz sorban választanám le fizikailag a hálózatról a számítógépeket egyesével (ha egy switch-el lefedett hálózaton belül is lassulás van). Ha csak több switch között jelentkezik a hiba, akkor első körben megvizsgálnám, nincs-e valahol két kábellel összekötve két switch, vagy nincsenek-e körbe kötve a switch-ek (persze ehhez minimum 3 switch kell).

Aktív témák