Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Jigoku #30212 üzenetére

    Jó lesz az Air3, gen1 pencillel. Ennél alább ne add. Most érdekes helyzet van, mert elvileg már itt az Air4, de az kicsit drágábban debütált, cserébe jóval erősebb hardverrel, szóval nem biztos, hogy a régebbi modell esetében lesz áresés. Sőt, nagyon valószínű, hogy nem. Ezzel együtt, ha legalább 2 éves, vagy még hosszabb távra tervezel, akkor én elgondolkoznék az Air4 + gen2 pencil kombón.

    Lányomnak vettem egy Air3 + Pencil 1-et vagy fél éve, a tiédhez hasonló igényekhez, szintén wacom tábla után. Most gondolkozom rajta, hogy lecserélem neki hamarosan, de csak azért, mert én is szeretnék egy ipadet, de akkor nem egy ipad8-at veszek, hanem ő kap egy újat, én meg használom tovább az Air3-at. El is cserélhetném valakivel egy ipad7-re, nekem az is elég lenne, de egyrészt ez időtállóbb, másrészt sokat úgysem dobnának rá, harmadrészt én vettem újan, ismerem az előéletét, ez után nem ugrok bele valami bizonytalanba.

    Ha most kéne vennem, akkor én egyébként inkább az új modellt venném, de megértem, ha az árkülönbözet számít.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • twi452

    senior tag

    válasz Jigoku #30215 üzenetére

    Arra figyelj, hogy az Air 3 csak az első gen pencillel működik az Air 4 meg csak a másodikkal. Nincs átjárás a kettő közt sehol.

    [ Szerkesztve ]

  • twi452

    senior tag

    válasz Jigoku #30218 üzenetére

    Amúgy imádni fogod az almás ceruzát.
    Nekem ez lett a kedvenc "mobil" kiegészítőm magasan.
    Szinte mindenhez azt használom még játékok alatt is ha nem kell több érintés természetesen.

    Procreate-el egy álom használni, egyszerűen csak jól működik 🙂

    Fóliáról az előbb beszéltünk, ha rajzolsz is akkor én csak mattot ajánlok neked.
    "Zajosabb" lesz a képminőség és van aki nem tudja megszokni az érintését mert rücskös, viszont ceruzával épp ezért lesz jó az érzés.
    Ami fontosabb, hogy az üvegre ha akarod ha nem fel fogsz kenni zsírt a kezedről és amikor egy ilyen folton áthúzod a ceruzát akkor meg fog ragadni amit én nem bírok elviselni.
    A matt fóliát órákig tudom használni úgy h nem kell takarítani mert egyenletesen siklik a textúrán a ceruza hegye.
    Persze ezt is kell és nagyon ajánlott is takarítani mert erről sem párolog el a zsír sajnos magától 😄

    Ami negatívum még, hogy látszik rajta a használódás..
    A ceruza rendesen igénybe veszi és kb azonnal jönnek is a karcok a fólián.
    Én az eredeti paperlike-ot próbáltam ki, ez azonnal fénybe tartva látszik, hogy karcos de használat közben nem látom még egyelőre.
    Fogok majd venni supershieldz-et megnézni, hogy mennyivel másabb, árban mindenképpen jobb..mondjuk a paperlike-nál nem nehéz olcsóbbnak lenni 😄

    [ Szerkesztve ]

  • SharpSA

    veterán

    válasz Jigoku #31088 üzenetére

    Én meg ma kaptam meg végre a 2020-as 11”-os Pro-t. A Magic Keyboard és Pencil 2 már korábban megjött. Szerintem én rakok rá egy üvegfóliát, a Mini 5-re is raktam. Már csak azért is, mert sokszor elég szárazak az ujjaim, ami az iPhone-on levő médiás fólián látszik is, szépen karcos.
    Kérdésem az, hogy a Magic Keyboarddal megjelenő bazi nagy kurzor méretét lehet valahol állítani? Lehet állítani valahol a billentyűzet ismétlést, hogy mikor kezdje el és milyen gyorsan? A tapipad sebességét már megtaláltam és hogy koppintásra is működjön, ne kelljen állandóan kattanásig nyomni.

  • twi452

    senior tag

    válasz Jigoku #31088 üzenetére

    Egy hétig használtam a pro-t fólia nélkül rajzolásra.
    Ha lehet akkor soha többet nem fogom úgy 😄
    Nekem nagyon nem jött be, hogy túlságosan csúszott az üvegen a pencil illetve ha picit foltos lett az üveg akkor ott hirtelen "megakadt".
    Nem gondolom, hogy meg lehet karcolni a ceruzával ha mindig tisztán tartod a képernyőt de persze minden előfordulhat.

    Ha meg tudod szokni az üvegen rajzolós érzést akkor max ahogy ajánlották rakj rá egy üvegfóliát és akkor nem kell aggódnod de én előtte kipróbálnék a helyedben egy matt fóliát is, hogy azon milyen érzés rajzolni.
    Nyilván a képminőség romlani fog a mattsága miatt, ez a hátránya ezeknek illetve, hogy meglátszik rajtuk a használat.

Új hozzászólás Aktív témák