Új hozzászólás Aktív témák

  • silmatauki

    őstag

    Jó hírek: Tévedtem a múltkor: a 12.9”-es iPad Apple Pencil-ével a világon semmi gond nincs.

    Teljesen újrahúztam (10.2b1 restore és mindent kézzel újratelepítettem/beállítottam) a gépet. Ahogy szoktam, engedélyeztem a Zoomot, ami nagyon hasznos feature olyan weboldalakon / nézeteken, amit nem lehet zoomolni pincheléssel – ilyenek pl. a YouTube app kommentszekciója. Ilyenkor csak duplán triplánklikkelek az adott szekción, és azt kinagyítja a rendszer.

    Kiderült, ez a mindig-engedélyezett zoom okozta a múltkor vázolt problémákat (szövegek eltűnése, ill. nem-regisztrálása). Ha a zoom funkciót csak akkor engedélyezitek, amikor tényleg szükség van rá (pl. gyors egymásutáni Home-nyomással), és akkor letiltjátok, amikor írtok (ilyenkor egyáltalán nem látszik az onscreen ikon), semmi gond nem lesz. Bárcsak előbb jöttem volna erre rá…

    Kipróbáltam a PDF Expert 5 Pencil supportját is. Lényegesen jobb, mint a GoodReader-é: nincs téves tenyérérzékelés. (A default, kikapcsolt tenyérérzékelés mellett.) Azaz Pencil-esek használják ezt az appot annotálásra.

Új hozzászólás Aktív témák