Aktív témák

  • rolika52

    csendes tag

    Sziasztok. Egyik ismerősöm megbízott azzal a feladattal, hogy építsek ki neki egy IP kamerás rendszert. 8 IP kamera lesz, melyet online, bármilyen gépen, telefonon szeretne látni illetve nagyon fontos lenne neki a rögzítés, online visszanézni a videofájlokat stb. Nos, eléggé kezdő vagyok ebben a témában (hálózati ismeretekkel rendelkezem, ezért merek belevágni a témába) ezért kérném profibb, tapasztaltabb emberek segítségét.

    Elsőnek leírom milyen eszközök állnak rendelkezésemre:

    Van ugye maga a képrögzítő ami egy PROVISION PR-NVR8200, 8 csatornás, LAN bemenettel, 3terráig képes az adattárolásra.
    Van 8db PROVISION PR-I3380IP04 ip kamera, van egy UPC-s router, illetve 2 switch, a switch típusa TP LINK TL-SF1008D.

    A kérdéseim:
    Az ip rögzítőbe muszáj e az ip kamerákat beledugnom? Ugyanis van egy probléma. Maga a ház kiépítése, olyan, hogy ha az ip rögzítőbe dugnám a kamerákat nehéz lenne a vezetékelés. Azt találtam ki, hogy az ip rögzítő LAN bemenetébe ugye beledugnám magát a routert, a routerbe a két switchet, és a két switchbe lenne 4-4 ip kamera, ugyanis 100m-nél ha nagyobb a kábelezés lassabb lenne a jel, megszakadna stb, (legalább is ezt mondták) illetve rengeteget kellene vezetékelni. Ez szerintetek mennyire kivitelezhető? Felismerné az ip rögzítő a kamerákat?

    Minden egyes kamerának nekem kell adnom egy belső privát címet? networknél (ip rögzítőnél) megadni egy random belső privát címet, majd azt natolni, hogy online lehessen nézni? vagy ez hogy működik?
    Mert én úgy gondolom, hogy ugyanolyan címtartományba kell lenni az összes ip kamerának, mint ami maga a dvr belső privát címe (gondolom egyértelmű), annak van egy portja 80, meg pl 8000 és azt a routeren kell forwaldolni, illetve akár dmz-ébe is tenni őket. (portokkal együtt) Jól látom én ezt? és utána mi a teendő? milyen címen érem el majd online az ip kamerákat? Köszönöm a válaszokat. Remélem nem írtam sok hülyeséget.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz rolika52 #1 üzenetére

    Hello!

    A kérdést tedd fel a Hálózati / IP kamera topicban.

    Ezt zártam.

Aktív témák