Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    Ennyi ido utan megvilagosodtam :D

    Tehat az eredeti cel hogy ketiranyu kapcsolatot hozzak letre a szerver es az Arduino kozott.
    Igy akar a mobiltelefonomrol is be tudok kapcsolni egy LED-et :), illetve latom a homersekletet a lakasban.

    Egyelore az egyiranyu kapcsolat tovabbfejlesztett valtozata::

    A szerveremet felkoltoztettem egy cloud szolgaltatohoz, vasaroltam domaint, ssl certificate-et. (Nagyon elegedett vagyok a szolgaltatoval, rengeteg pelda van az oldalukon mit es hogyan allitsak be)

    Az RPi folyamatosan olvassa a homerseklet adatokat az arduino-bol, majd feltolti sima post-al a szerveremre, amely legenerlja a weblapot.

    Ez egy "Hello world" szeru nagyon egyszeru megoldas (nincs jelszo keres stb, bar a szerverem https-t tudja mar.):

    Szerver python kodja: [link]
    Szerver html kodja: [link]
    RPi-n futo kliens kod: [link]
    Arduino kodja: [link]

    Lehet kesobb felteszem Bitbucket-ra vagy github-ra.

    Kovetkezo lepes.

    Most tanulom az MQTT-t es ez egy sokkal jobb megoldas mint a HTML post.
    Egyreszt maga az MQTT nagyon rugalmas.
    Kell egy kliens (RPi) ami kuldi az adatokat a brokernek, egy broker (RPi) ami tovabbitja az adatokat az en esetemben a felhobe. A felhoben futo szerveren fut egy masik broker ami fogadja az uzeneteket es kell melle egy masik kliens ami feldolgozza a kapott uzeneteket, pl megjeleniti azt vagy adatbazisba teszi stb.

    De pl a broker kuldhet tobb fele is adatot pl a helyi gepen egy naplozo kliensnek. Tehat broker-broker vagy broker-kliens kapcsolatokat is letre lehet hozni. Igy gyakorlatilag de-centralizalt rugalmas halozatot tudunk letrehozni. Persze akar titkositassal.

    Mivel az egyik opensource implementacio, nevezetesen mosquitto-nak van tamogasa c++-ban es python-ban is, igy ezt fogom felhasznalni.
    C++-ban irom meg az RPi-n futo klienst csak hogy ezt a temat is erintsem :), szerveren a kliens-t pythonban keszitem el.

    Ha az Raspberry-n futo kliensnek van "elofizetese" az adatokra, akkor ketiranyu is lehet a kapcsolat, azaz a weblaprol lehet vezerelni az Arduinot.

    Most ezen dolgozom. Szerintem max par heten belul jelentkezek egy futo verzioval, legittelem :) es megosztom.
    Ha van kerdesetek, megprobalom megvalaszolni.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák