Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • urbanszki13

    újonc

    Sziasztok nem tudom hogy jó helyre írok e de hát ha valaki másnak is antenna Hungárianál van internet előfizetése. Most költöztünk egy új helyre ahol a szolgáltató antenna Hungáriatól kapja az internetet és gondolom mikor nagyobb a le terheltség délután 5 és este 9 óra között elég sok csomagvesztés van de úgy a napnak bármelyik időszakában van kisebb csomagvesztés. Online játékba elég idegesítő. A szolgáltató magát a modemet le pingelte tőlük és nincs csomagvesztés. Valószínűleg az antenna Hungáriánál lehet valami tőlük eredhet a csomagvesztés. Már jeleztem mind a két félnek a hibát antenna Hungária el küld azzal hogy nem vagyok ügyfelük jelezzem a szolgáltatónak. A szolgáltató meg azt mondta jelezte a hibát de nem mondtak nekik semmit. Esetleg nincs e valaki más is antenna Hungáriánál ti nektek 8.8.8.8 pingelve nem dob csomagvesztést? Most addig nézegettem meg próbálgattam a dolgokat olyat is észre vettem hogy amit használ antenna Hungária két dns szerver amit le oszt modemnek abból csak az elsőt tudom pingelni olyan mintha a másodlagos dns szerver offline lenne. Ez nem okozhat csomagvesztést? Vagy bármi ötlet amit még én próbálhatok otthonról a probléma megoldására? Köszönöm előre is.

  • urbanszki13

    újonc

    válasz 4Grider #1014 üzenetére

    Maga a szolgáltató is meg nézte és ők is látják a csomagvesztést de mint írtam ők nem tudnak vele mit csinálni mert ők csak kapják antenna Hungáriától internetet és azt osztják meg a vezetékes hálózatukba. Esetleg az érdekelne hogy ez egy központi hiba náluk vagy csak a szolgáltató és az antenna Hungária között van valami gebasz. Továbbá érdekesnek találom hogy a másodlagos dns szervert antenna Hungáriának nem tudom pingelni vagyis szerintem nem elérhető. Ez nem tud okozni csomagvesztést?

  • urbanszki13

    újonc

    válasz 4Grider #1016 üzenetére

    Az se túl egyszerű mert egy régi típusú cisco epc 3010 típusú modem van egy lan portal. Jelenleg egy routerre van rá kötve és a router Mac adress címe van hozzá kapcsolva a szerverhez. És ha rá dugom közvetlen laptopra a modemet nem tudja le kérni IP címet. Rá kérdeztem azt mondták előbb utóbb át állna a szerver az új eszközre de ki tudja mennyi idő. Vagy hogy tudnék csatlakozni másképp modemre? Routeren keresztül be tudok valahogy lépni modembe?

Új hozzászólás Aktív témák