Új hozzászólás Aktív témák
-
sittes79
addikt
Miutan egyszer majdnem ki irtottak oket, szep gesztus ja nem
-
Nincs ebben semmi különös, változnak az idők.
A vietnámi háború a szovjet és a kínai befolyási övezetről szólt. Azóta a Szovjetunió széthullott és Kína világban elfoglalt helye is teljesen megváltozott.
Vietnám és az USA érdekei úgy kívánják, hogy kölcsönösen keressék egymást. Egyébként mindketten a nyomasztó Dél-kínai-tenger kínai jelenléte miatt.
tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!
-
doooo
addikt
Nevetséges. Minden nevetséges, amit 50 meg 60 (meg sokszor még több) év táblatából néznek a jelenben (hisz teljesen más világban élünk most, mint akkor, és sosem fogunk visszatérni a múltba), az ilyesmik meg pláne.
Okkal történik most, ami, és végső ideje volt. Ezek pozitív hírek. Azok számára is, akik nem fogják fel, hogy miért. -
svgyula
addikt
Szia! Rossz meglátás! Nem csak a helyzetet kell nézni! Ott emberek is élnek! Pont mint a szlovák-magyar utálkozás. Nekem volt szerencsém vietnámi emberekkel erről beszélni! Sokan vannak akiket a dzsungelben bújkálva neveltek fel és akiknek a "kedves" amerikai katonák kiirtották a családját/faluját! Ezeknek kell megmagyarázni, azt amire az amerikaiak most készülnek! Tulajdonképpen senki nem érti de ez pont olyan mint amikor Kínába megjelentek! Akkor is azt hitték azok a tudatlan emberek "jók lesznek rabszolgának" mert nem értenek semmihez! Majd mi kihasználjuk a tudatlanságukat! Csak ugye Kínát a japánok lőtték halomra...........
Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301
-
Szóval. Akkor Vietnámnak nem szabadna az USA-hoz közelednie, mert több mint 50 éve az USA mészárlást rendezett ott és sok családban okozott súlyos károkat. Sokkal jobb az, hogy Kína szinte teljesen kiszorítja a vietnámiakat a Dél-kínai-tengerről, amivel mind gazdaságilag, mind geopolitikailag is bezárja az országot. Jelenleg csak az USA tudja a semlegességet garantálni és azt hozzáteszem, hogy nem csak ott.
Végülis igen, szerintem is érdemes a múlt miatt eltemetni a jövőt.
Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy ha a kínaiak ténylegesen kiterjesztik a fennhatóságukat a Dél-kínai-tengeren az óriási kihatással lenne a világkereskedelmére - vagyis is ránk is -, mert gyakorlatilag ezen a tengeren keresztül megy a legtöbb áru. Jelenleg az amerikai hadsereg biztosítja a semlegességet, aminek nem csak Vietnám örül, hanem a Fülöp-szigetek, Indonézia, Japán, Taiwan, stb. országok.
Tök jó hogy bedobtad a kínai-japán viszonyt is. Nagyon erős kölcsönös függés alakult ki a két ország között és a gazdasági szereplők egyértelműen kiállnak a folytatás mellett.
Egyébként Korea-Japán viszonyt érdemesebb lett volna felhozni a kínaival szemben. Mert hogy itt még a mai napig is mennek a csatározások, mint pl. bizonyos terméket nem engednek be, stb. de itt közel sincs olyan szoros gazdasági kapcsolat, mint a fentebbi esetben. Egyébként ennek is szerintem lassan vége lesz, mert Koreának és Japánnak szüksége lesz egymásra, hogy Kínát ellensúlyozni tudják.
tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!
-
dabadab
titán
Az ugye megvan, hogy a vietnámi háború az úgy nézett ki, hogy a kínaiak által támogatott Észak-Vietnám lerohanta Dél-Vietnámot (a második VH után Vietnám is szétvált északi és déli részre, pont, mint Korea vagy hasonlóan mint Németország) és az amerikaiak a dél-vietnámi védők oldalán avatkoztak be, nem valamiféle egységes Vietnámot támadtak meg hirtelen?
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
Új hozzászólás Aktív témák
it Indiai óriásokkal lépett AI-szövetségre az NVIDIA, többek között India is AI-nagyhatalommá válna. Eközben az USA csúcsra pörgeti az erőforrásokban gazdag Vietnám tech- és chipszektorát, ennek része pedig számos befektetés, megállapodás, ami az NVIDIA-t is érinti, többek között.
- LG 49WQ95X-W Super Ultrawide Gamer Monitor! 49"/5120x1440/Nano IPS/144hz/G-sync-Freesync/Type-C/HDR/
- LG 34GP950G Ívelt Ultrawide Gamer Monitor!34"/3440x1440/Nano IPS/180hz/1ms/G-sync Ultimate/HDR600
- Új Lenovo ideapad 5 14ALC05 Fémházas Ultrabook -25% 14" Bivaly AMD Ryzen 5 5500U 6Mag 8/512 FHD
- EDIFIER MR4 Studio monitor hangfal pár, nagyon keveset használt, garancia 2025.7. -ig
- Asus Rog x470-f
Állásajánlatok
Cég: Devops Team Kft.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest