Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz rehotom #606 üzenetére

    Giroszkóp nincs benne. Magasságot annyira tudja, mint bármelyik konzumer pontosságú gps vevő, azaz semennyire (kb. +/- 100m). Barométer van benne, de láthatólag nem használéja a magasság méréséhez. A szokásos ~3km-es futókörömön mindig 2-3 jegyű szintkülönbségeket hoz elő a mérés végén, de gyakorlatilag sík a terep bármelyik irányba ~50km-en belül. A futókörön is lehet kb max. 1-2 méter szintkülönbség, az egyik kanyarban mintha kicsit menne le és fel az út, de olyan, hogy egy labda nem indulna el rajta. Na itt szokott 3-5 körön jó 2-3 jegyű szint emelkedést és csökkenést jelezni. De nem is egyformát, az egyik több vagy több tíz méterrel nagyobb mint a másik (ugyanott állok meg ahol elindultam). Semmire nem jó az egész, még saccolásra sem, otthon a ház kapujában még tán nem volt hogy kétszer ugyanazt a magasságot adta volna (de ez telefonnal és autós gps-el is így van), vagy nagyon képlékeny alattunk a földfelszín.
    Nincs az órában semmi plusz hardver ami a repülős magasságmérést pontosítaná, korrigálná, úgy számolj vele mintha nem is tudná.
    A kijelző az tényleg látszik, minél erősebb fény esik rá, anmnál jobban. Sötétben meg ott a háttérvilágítás. Esti futásnál pl. nem kell a háttérvilágítáés, a fejlámpa fényénél kitűnően látszik a képernyő.

    Ja, és rögzítésnél csak futás és kerékpár van benne, és a térkép felületére rajzolja az útvonalat. Nem is tudom hogy hogy rajzolná a repülést, szerintem csak a térképre vetített sík vetülettel. Mondjuk van tengerszint feletti magasság grafikon, de bivalyságokat mutat, legutóbbi sík terepi kocogásnál jelezte, hogy ereszkedtem ~12 métert az induláshoz képest (ez bőven kb. a harmadik emelet magassága), de összesen mentem fel 51 métert, le 60 métert. Mindez egy gyakorlatilag vízszintes árvízvédelmi töltésen, és nem vettem észre hogy a víz alá mentem volna, vagy hogy a levegőben kalimpáltam. Vagy a Duna kezdett el ferdén folyni??? :U

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák