Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy HP psc 1315 típusú multifunkciós tintasugaras egységem.

    A hibajelenség a következő:
    - Ha az első oldalt nem engedem neki behúzni, akkor ezt tudomásul veszi és hibajelzéssel alaphelyzetbe áll.
    Ilyenkor a lapadagolóba papírt helyezve tökéletes nyomatot készít, akár egymás után többet is. Tehát rendesen behúzza a lapot.

    - Ellenben, ha nyomtatáskor hagyom, hogy behúzza rögtön az első lapot, azt a kelleténél jobban behúzza (kb. a lap első harmadát kinyomja), majd (mivel a fejtisztító rész csúszkáját ütközésig tolja és elakad) a fejet nem képes kihúzni abból a "pöcökből", amivel a fej maga átkapcsolja a jobb oldali tisztító csúszkára a fogaskereket (az elakadással együtt kissé megemelkedik a pöcök). Ez végsősoron nem akkora baj, lévén ha itt nyomtatni kezdene, akkor csak az oldal végére tudna. Illetve lehet, hogy húzná még tovább, de az elakadás miatt nem tudja, mindenesetre a fejet megpróbálja az elakadást követően kihúzni.

    Ahogy néztem, háromféleképpen viselkedik a mechanika.
    - Ha a fej bal szélső pozícióban van, lapdobást végez.
    - Ha jobb szélső pozícióban van, a fej alján kialakított vájat egy fogaskereket rányom a tengelyre (ezt hívtam fent pöcöknek), aminek hatására a fejtisztító részt képes előre-hátra korlátozottan mozgatni. Azért korlátozottan, mivel a csúszka véges határok között mozog és ezért a két szélső pozíciónál tovább mozgatni nem lehet.
    - Közbülső pozíció esetén csak papírtovábbítás folyik.

    Papírbehúzás alkalmával a fej jobb szélső pozícióban van, ezért akadhat el első behúzás alkalmával, amikor nem állítja meg megfelelő pozícióban a papírt.

    Kérdés az, hogy az első lapot miért nem érzékeli, ha "elfogyott a papír" hiba előidézése után képes azt egymásutánjában többször is helyesen kezelni és ekkor látszólag tökéletesen lefut minden nyomtatási folyamat.

    Ha ezután újabb nyomtatást - lapbehúzást - kezdeményezek,a hiba szintén előjön.

    Találkozott már valaki ilyen problémával?
    Mi lehet a gond? Tippje van esetleg valakinek?
    A nyomtatót elég rendesen szétszedtem, de nem sikerült rájönnöm a hiba okára. Optokapuk tisztának tűnnek.

    Elnézést a hosszú üzenet miatt, remélem, azért sikerült érthetően leírnom a problémát.

    Minden tippet ill. segítséget előre is köszönök.

    [ Szerkesztve ]

  • VaZso

    senior tag

    Szétszedtem újból a nyomtatót.

    Kicsit jobban megfigyeltem a mechanikát. Papírbehúzáskor a fej nincs teljesen szélső pozícióban, közvetlen előtte kissé közép irányba húzza (tehát megszűnik a fejtisztító rész meghajtása).

    Emellett kiderítettem a probléma közvetett okát.

    A gond az, hogy fejtisztítás közben a mechanika papírbehúzó része is üzemel, legalábbis a tengely forgásának egyik irányában (másik irányban az nem forog).
    Ezért húzza be túl korán az első lapot, még a fejtisztítás közben...

    Arra viszont nem jöttem rá, mit tudnék csinálni vele (pedig éppen eléggé szétszedtem).

    Hogy kéne működnie a mechanikának, a gyakorlatban milyen megoldások szoktak lenni?

    Valakinek esetleg lenne tippje?
    Foglalkozott már valaki itt ilyen mechanikákkal?

Aktív témák