Új hozzászólás Aktív témák

  • yash

    senior tag

    Nekem NC4400 van, tavaly augusztusban vettem, több mint fél milla volt. Ez már nyilván duván business class, ezért elmondom nektek, milyen anyagól van a high-tech notebook HP-nál.

    A fedele érezhetően hűvös, valami fém lehet, a gyártó szerint magnézium-aluminium, én hiszek nekik. A vastagságakb 1 mm, ezt onnan lehet tudni, hogy a fedél oldalára rányulik, ezért kinyitva szemböl nézve látszik a vastagsága. Nos, ez kb annyit véd, hogy ha hátulrol megnyomod (nem is tul erösen) a kijelzöt, hát bizony horpad szépen, ne higyje senki, hogy ez valami nagyon kemény anyag! A kijelzön menet közben szépen látszik a szivárványszinü ujjlenyomat a pixeleken, ha megnyomod. A fedlap festve van, maga az anyaga csillogos fém, de a festés matt-szürke. Nehezen kopik, karcolásokra nem érzékeny (de egy kulcsos-karc nyilván lezuzná rola).

    Zsanérok: erősek, fém, muanyag boritással. Határozott erő kell a nyitáshoz/csukáshoz, a gép leejtés-szimuláciojánál is éppen hogy csak kinyilik, igy valodi leejtésnél a kicsapodo-fedél szindroma valoszinüleg minimális.

    Előlap billentyüzet körül: a fedélen tapasztalható szürkematt festés, kemény müanyag.

    Alsó lap: fekete, kőkemény müanyag. A szellözörácsnál ujjal (is) képtelenség, még feszitve is elmozditani a hütörácsokat, rideg, keémny müanyag.

    Gombok: pihe-puha érintésüek, nagyon kellemes ütés-hanggal, tényleg nagyon barátságos! A festésük egyátalán nem kopik, felületi fényesedés 8 hónap után is éppen hogy csak tapasztalható, elszineződés nincs.

    A gép portalanitás után akár ujnak is eladható volna :) Pixelhiba zéró (amit el is lehet várni ilyen drága gépnél).

    Recsegés, nyikorgás, gyengesés egyátalán nem tapasztalható, horpadás csak erős mechanikai behatásra lenne érezhetö talán, bár én simán rákönyökölök néha teljes testsulyommal a tapipad köré, akku és winchester fölé, olyan, mintha nem is nehezedne rá semmi sem, igy bátran mondhatom, hogy ez a kicsi (szubnotesz) gép az egyik legjobban megválogatott anyagkészletböl van összerakva!

    A széria NC-vel kezdödik, valódi business class. Remélem, aki iylet vesz, segitettem...

Új hozzászólás Aktív témák