Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyek2

    senior tag

    Én nem értem mit kell annyira variálni a pasztával. Meg kell nézni a teszteket, a top 5-ből választani egyet, felcsutakolni, azt' kész.
    Évente egyszer, vagy kétszer szeded szét a gépet, addig meg bőven kitart a közepes, és a jó minőségű paszta egyaránt.
    Aki nem szedi le, az szarik rá egyszerűen.
    Aki leszedi minden hónapban az meg hülye.
    Aki tuningol, és versenyre jár, az meg már tudja melyik a neki való.
    Nem értem, hogy átlag felhasználásra mit számít 1-2 fok....?!
    90-100 fok körüli a procihőmérséklet? Valami el lett baszva. Paskold meg a vállad, de ne a pasztára fogd.
    Másik meg hogy nehéz-e eltávolítani a rászáradt pasztát?!
    Ez legyen a legnagyobb gond a géppel...
    Szedtem már le procihűtőt, ami azt hittem pillanatragasztóval volt felragasztva, úgy ki volt száradva a 6 éves maszat. Reccsent egy hatalmasat(azt hittem kicibáltam a foglalatból a procit) aztán megpucoltam. Hogyan? Megvakarod egy kemény műanyaggal, és küldöd neki orrba-szájba a denaturált szeszt.
    Tiszta? Tiszta.

    Egy paszta sem fog kibírni 6 évet száradás nélkül, úgyhogy ezzel számolni kell.
    Aki gondosan újrakeni, annak meg miért nem mindegy hogy 2 zsepit használ el,. vagy 3-at?!

    Egy kis instrukció azoknak, akik tanácstalanok, sosem csináltak még ilyet, vagy egyszerűen csak félnek, hogy tönkreteszik a gépet:
    Vidd szakemberhez!
    Vagy ha vágod, csak túl megrázó élmény megcsinálni, akkor leírom én hogy csinálom:

    Kellékek:
    -Denaturált szesz (95-98%-os alkohol, festéküzletekben 600ft/literért megvásárolható)
    -3-4 rétegű zsebkendő (valószínűleg előfordul minden háztartásban)
    -vékony sörtéjű, használaton kívüli, tiszta fogkefe (Szoktad mosni a pofád? Én igen, nekem van elhasznált fogkefém. Ha te nem mosod a fogaidat, az mégjobb, mert szinte még steril a fogkefe)

    Ha száraz pasztát szedek le, akkor kivágok egy darabot a kemény műanyag csomagolásból, amiben küldik általában a pasztát. Az az átlátszó kemény mocsok csomi, amit oly' nehéz felvágni ollóval.
    Na azzal vakargatom meg a pasztát ha száraz.

    Fogkefét belemártod teljesen a denaturált szeszbe, kivéve megpörgeted, hogy a felesleg lecsöpögjön róla, és JÓ ALAPOSAN MEGKEFÉLED!!!
    Ha nem jött be, akkor zsepivel itatsz fel denaturált szeszt, és tunkolgatod kicsit, majd letörlöd.
    LE FOG JÖNNI!!!
    Addig ismétled, amig tiszta nem lesz.
    A legtöbb paszta darabossá, szilárddá alakul a szesz hatására, így le is lehet fújni az alaplapról, vagy egy száraz fogkefével/ecsettel egyszerűen lesöpörni.
    Tiszta?
    Tiszta.
    Zárlatot csináltál? Nem. Chipek feloldódtak? Nem. Zsírtalan? Igen.

    Felkened a pasztát, összerakod a gépet, egy fokkal hidegebb? Egy hét sem kell, és visszakapod azt az egy fokot, ne aggódj. Nem csökken a hőmérséklet EGY fokkal? Ki nem szarja le?! Sőt. Az azt jelenti, hogy újra se kellett volna kenned a hőmérséklet javítás érdekében!
    Ha kentél már fel pasztát, akkor tök mindegy milyen az állaga, fel lesz kenve.
    Ha még nem kentél fel, akkor meg azt sem tudod milyennek kéne lennie.
    Úgyhogy ne rinyálj, hogy "Nyem tugyom felkennyi a patytát, me' nyem lyó a állaga"

    Nem hiszem el, hogy ennyit lehet rágódni egy rohadt paszta-kérdésen.
    GOOGLE A BARÁTOD!!!!

Új hozzászólás Aktív témák