Új hozzászólás Aktív témák

  • andorpapa

    őstag

    No, elfelejtettem visszanézni a topicba.

    Az árakról: tényleg nem olcsó hely, de azért az szerintem nem igaz, hogy k***a drága. Sok helyen az, de ha az ember ésszel nézi ki a szállást, és nem közvetlenül a tengerre néző közértben vásárol, akkor nem hagy vagyonokat a horvát barátainknál. Egyszerűen figyelni kell egy kicsit.

    A foglalás nélküli érkezésről: még főszezonban is mindig van esély találni üres helyet. Tapasztalatból mondom, horvátországi nyaralásaink 1/4-ét így bonyolítottuk, ''lesz ami lesz'' alapon, és bejött. Lehet, hogy mázli, de én úgy vettem észre, hogy mindig akad hely, és nem azért üres, mert szar helyen van, vagy trükk van a háttérben, hanem mert éppen így jött ki a lépés a tulajnál. Szóval meg lehet próbálni, bár tisztább ügy, ha az ember előre intézkedik.

    Benzinkút: tavaly óta változhatott a helyzet, de már akkor is kb. azonos szinten volt a magyar és a horvát ár. Ugyanazt tudom elmondani, mint az első bekezdésben: érdemes megválasztani, hogy hova megyünk tankolni. Két, egymáshoz közel lévő INA között is több kunás eltérés lehet, az pedig 40 liter esetén már viszonylag nagyobb összeg. Nagyon figyelni kell minden tankolásnál, mert ott csalnak, ahol csak tudnak. Ismerős nem teljesen üres 40 literes tankjába sikerült 50 litert tölteniük (a számláló szerint). Szóval szemmel kell őket tartani, az ablakmosókra meg figyelni kell, ahogy elindulnak, azonnal inteni kell nekik, meg hangosan No-no! felszólítással elhajtani őket a francba. A kutat kezelő fickónak azonnal szólni kell, ha már elég a nafta, mégpedig eréjesen, mert szeretnek ''bónuszt'' tölteni rá, hogy szinte kifolyik a tankból, na meg pár kunát pluszba kicsalnak a zsebedből ezzel.

    Egyéb: a tengeri sün tényleg nagyon szar dolog, de szerencsére sok helyen nem találkozni vele. Én úgy vettem észre, hogy főleg délen vannak jelen, de ott sem mindenhol. A Krk szigeten (ami azért eléggé É) nem volt egy sem, de például Trogirban sem (ami pedig már rendesen D). Trogir amúgy jó hely, közelben sok látnivaló, viszont többé oda semmi pénzért nem mennék, mert tavaly árnyékban 36°C a legalacsonyabb hőmérséklet, szétfőtt a seggem is.
    A kaja sok helyen necces, de úgy vettem észre, hogy a csapvíz egészen korrekt, főleg a magyar vízművek által szolgáltatott léhez képest.
    További tanács, hogy mindig legyen némi apró, mert a rövidebb autópálya szakaszokat, meg az egyéb apró kiadásokat (pl. öntudatos ablakmosók) így a legegyszerűbb rendezni.

    A Krk szigetre vezető hídért tényleg fizetni kell, de megéri, szerintem nagyon szép és viszonylag nyugis sziget, na meg nekünk sokáig azért volt az egyetlen lehetséges célpont (Wartburg Tourist-os korszakunk, megboldogult fiatalságunk idején), mert baromi gyorsan ott lehet lenni (főleg azért, mert pécsiek vagyunk).

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Új hozzászólás Aktív témák