Aktív témák

  • upszilon

    őstag

    Vannak régi XP-s (munk)programjaim, amiket a mai napig használok. Van amelyik még W2000-hez készült, de ma sem tudom mivel kiváltani. Sajnos az új ATI kártyákkal nem tudom már őket használni. Overlay problémájuk van. A jelenség egészen egyszerű: A program indításakor hibaüzenettel leáll. Az elemzéskor kiderül, hogy a videó-memória egy bizonyos címére akarnak írni, de oda már az új driver nem enged írni.

    Hogyan lehetne ezt a gondot feloldani?

    Még annyit, hogy jelenleg egy AMD-processzoros alaplapi HD4250-es videot használok, s hozzá a legújabb Catalystet. Természetesen megpróbáltam a régebbieket is, amik meghajtják még ezt a kártyát. Sajnos nem működnek, de az látható, ahogy alkalomadtán változik a hibajelenség, tehát jó helyen kapizsgálok.

    Van egy ősrégi tesztprogram, a Canopus Stormtest, amivel jól láthatóvá sikerül tenni az Overlay-problémát. Ajánlom mindenkinek a tesztelésnél ezt próbálja ki. Ha nem mutat overlay-képet, akkor bizony egy sor program nem fog működni...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz upszilon #1 üzenetére

    Ezt a kérdést ide kellett volna feltenni. [link] - Nem nyitunk mindennek új topikot. A további eszmecserét, a linkelt topikba folytassuk.

    Mindenesetre megkerestem a Canopus Stormtest esetében a tech support válaszát:

    Here's the full reply from Canopus tech support, covers PCI Ex Cards and an alternative solution. The only downside is that they also advised (standard jargon) about latest drivers and there is a '2007' driver which I downloaded and now the system crashes when I try to encode with Procoder from the timeline. Time for a clean install I think.
    Anyway, here's the full reply.......

    You will find instructions (DVStorm-RT\ReadMe\readmeWW.txt) how to fix
    the PC video overlay in this document. I have pasted below for your
    convenience.

    When screen overlay does not show correctly with certain graphics
    cards

    If your screen overlay does not show correctly with PCI Express
    graphics cards), please add the below lines in the Canopus.ini file
    located in the C:\WINDOWS folder.
    [DVStorm-RT.stmcore.conf]
    OverlayMethod=1

    When the overlay does not show correctly when using certain graphics
    cards, you may also try adding the below lines in the Canopus.ini file
    located in the C:\Windows folder.
    [DVStorm-RT.stmdd]
    OverlayUpdateMethod=1

    If the above setting still does not fix the issue, please try changing
    the settings as below:
    [DVStorm-RT.stmdd]
    OverlayUpdateMethod=0

    A többi programot nem ismerem, mert nem írtad le őket, de érdemes felkeresni a fejlesztőket egy esetleges megoldás felől.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Úgyhogy én be is zártam engedelmetekkel, a linkelt Catalyst topikban lehet folytani ;)

    Feel Good Inc.

Aktív témák