Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz rii #13 üzenetére

    A Rotelből szerintem a zöme még nem. De ki tudja :)
    Én se vagyok audiofil, sőt. Nekem ellenben - bár pofára gyakran csúnyák - nagyon bejönnek a régebbi, gyakran olcsóbb termékek, akár a magyar (!) Orion erősítők, hangfalak némelyike. Mindenhol ezt hirdetem :) de csak mert meg vagyok velük elégedve.

    Szerintem is lehet jó hangú Tehnnicset venni, de nekem általában túl kemény a hangjuk. Az Onkyo-k pedig nem csak fülre, hanem szemre is szebbek gyakran. Például a pezsgőszínű szettek... az alkalmas lakásdísznek.

    De hogy valami értelmeset is írjak végre:

    Bővebben: link

    Az itteni szakikra érdemes hallgatni, különösen DDL-re (elnézést a többiektől akiknek nem ugrik be hirtelen a neve). A jelen topikban pedig, bár ő itt épp nagyon ajudijófül, azért mondanám hogy érdemes odafigyelni Szalma-ra is, okos dolgokat szokott mondani.

    Alkalmasint még:
    Bővebben: link


    Valamint, de csak dupla zárójelben:

    http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=hangfal&show=AND&ssep=%20&sid=

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz micro #26 üzenetére

    szerk: miközben megirtam, már megválaszoltátok :)

    [Szerkesztve]

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz rii #78 üzenetére

    Bár én nem értek hozzá :B, szerintem a harman-karodn nem rossz, én a NAD-dal egy kategóriába helyezem... de nemcsak hangban, hanem kinézetben is. Mondjuk újabb H/K cuccot nm láttam, de a régebbiek emlékeim szerint hasonló pofájúak voltak, mint a NAD-ok.

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz divot #95 üzenetére

    Persze szigorúan saját cd-vel, amit szeretsz/szoktál hallgatni, bár ez alap, mégis én is elfelejtettem anno :)

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz rii #189 üzenetére

    ez érdekelne engem is...

    (Szalma megválaszolta)
    hát ez szomorú :(
    de még mindig jobb, mint az mp3, avagy...?

    (a ''kicsit analóg'' lépések a grabbelés, avagy a kiirás során vannak? )


    [Szerkesztve]

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz rii #222 üzenetére

    Mi lett a NAD meghallgatás eredménye?
    Érdekelne, mint az is, mi pénzért vesztegetnek manapság egy ilyen 3020-ast... vagy akár az Integrát is.
    (egyelőre kérdés jelleggel).
    Ja, és persze egy JPW vagy hasonló kaliberű hangfal, amikről szó volt...

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz dabadab #234 üzenetére

    Azaz - feltéve hogy cd-ről hallgatod - a cd-rom ide kimenetéről jön, mintha grabbelnéd...
    (winamp is tud olyat, hogy nem kell összekötni a hangkártyát a cdrom analóg audio kimenetével (ami leggyakrabban rosszabb mint ha a hangkártyáé), hanem az ide kábelen keresztül veszi a jelet, mintha grabbelne, és a hangkártya DAC alakítja analóggá. Jelen esetben a hangkártya DACon se menne át, csak a digitmineketre)

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    Csendben kérdezem meg (nem óhajtok lavinát inítani el vele, de ha mégis, remélem nem olyan nagy baj) a következőt... :) Tartok tőle nem is lehet rá ''egyetemes'' választ adni, de hátha valakinek sikerül.

    Több helyen is olvastam, pl. eme topikban fentebb is, hogy a jobb rendszerek előnyei igazából összetettebb zenénél hallhatók, érezhetők. Az összetettség itt (feltételezem) hangszerelésre vonatkozik (szóljatok ha tévedek).
    Némi túlzással, minél nagyobb zenekar szólaltatja meg a művet, annál inkább számottevő a különbség, annál inkább van értelme komolyabb rendszeren hallgatni.

    Oda akarok kilyukadni, hogy mennyire érdemes belefolyni ebbe olyasvalakinek, aki többnyire kisebb létszámú előadói gárdával készült felvételeket hallgat?
    Nevén nevezve a gyereket, jazz-t, rockzenét néha még (egyre gyakrabban) mindenféle latinokat is? (ha számít, írhatok példákat az előadókra)

    Előfordul persze klasszikus(abb) zene is, de leginkább kamarazenekari felvételek (és bevallható hogy már jó rég fordult elő...)

    Szóval, a fentieket (hallgatott zene) figyelembe véve, érdemesebb maradni a (még ha nem is hűdejó, azért jócskán szívemhez nőtt ) orion se1025 + hs280 kombónál, vagy van értelme fejleszteni?
    (fontolgatok pl. egy LM3875 alapú erősítőt, pl. a ''házi erősítő építése'' topikból)

    Másképp mondva, a fejlesztés eredménye mehgallatszana-e ezen zenéken?

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz morzsol #393 üzenetére

    Kár, mert a hs280-at kifejezetten szerettem. Jobban, mint a HS501-et, illetve valamelyik alsókategóriás Jamo-t... (sajna nem emlékszem melyik, régen volt már amikor próbáltam)

    És akkor is úgy gondolod, hogyha a nagy része inkább a rock és a latin vonalból kerül ki...?

    Többiek, mit mondtok? (morzsol, meg ne haragudj, csak fentebb pár hozzászólással aaaaannyira szidtad a hs280-at hogy attól tartok elfogult vagy vele szemben, talán kifogátl egy rosszul sikerült darabot...)

    Ja, jut eszembe, kicsit ''tuningoltam'' pár éve (nemtom ártott-e vagy használt :) ): a hangváltóban az összes kondi elkó volt. Ezeket, amiből kaptam, kicseréltem sima Remix gyártmányú metálpapír kondira, amiből nem, abból pedig sokszáz voltosat raktam bele az eredeti helyett)

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz DDL #421 üzenetére

    DDL, hadd faggassalak már téged is, mit szólsz a #390 -hez...? :F:F:F

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz morzsol #432 üzenetére

    Hááát, a dolog összetett ám nagyon :) :B

    Gimis koromban, a 90es évek elején-közepén (amikor elkezdtem zenét hallgatni mindenféle popcsörömpölés helyett) marhára meg voltam elégedve vele, bár néha akkor is zavart valami...

    Kitérő: Tetszett cimbi ''nagy'' Orion cucca (se260 és hs501), mert úgy ''nagyobb'' volt a hangja - igaz, a tér is, ahova el tudta rakni. Viszont akkoriban még tetszettek a mindenféle bütykölő próbálkozásaink eredményei is (behozta cimbi a szülők hálószobájából a hs280-at is, és mindenféle passziv áramkörökkel szűrt nekik jelet, és igy irtó mesterséges, de akkoriban, gyerekfejjel :) marhára tetsző ''surround''-ot hozott létre rajtuk a ''front'' 501-esek mellé.

    A vége felé elkezdett nemannyira tetszeni, szét is lett szedve :)


    De nem tudtam, hogy nem a rossz elhelyezés miatt van-e (csak a szekrénysor tetején jutott hely a hangszóróknak... panellakás volt egyébként...).
    Általában azért elégedett voltam.

    Utána sok évig csak ritkán jutottam hozzá hogy hallgathassam, a koleszban leginkább a fejhallgató maradt.

    Aztán egy terézvárosi bérház lett az új lakhely, ott először hűdejóvolt.
    Mondjuk itt meg nagyon a sarokban van... a falra felfogatva. De a szoba jóval szimmetrikusabb, mint anno. Pozitiv!

    Ellenben adta magát a rögzités (be nem épitett galéria vas tartói), de cseppet magasan van megint :) Még egy pont, hogy a galérián (mert a szoba 4.40 magas, úgyh van galéria, a galériapadló széle/a korlát és a hangszórók között a távolság kb. 1.5 m), hol kb. térdmagasságban volt a hangszóró, jobb, mint lent, de a galérián elvileg leginkább csak alszunk...

    De itt is ugye néha nem az igazi, bár a galérián elég jó lehetne... Le nem nagyon tudom tenni a padlóra, útban lenne az ajtóknak.

    Aztán nemrég innen elköltöztem (össze a kedvesemmel), a rendszer ott maradt anyuka és kishúg használatára. Amikor ott vagyok, azért használom ;]
    És akkor elégedett vagyok azért általában... nincs elég ott töltött időm hallgatni annyit hogy fárasztóvá váljon a hangja.
    Biztosan jobban előjönne hogy néha ''hiányzik valami'', vagy zavar valami, akár a rossz elhelyezés miatti térérzettel kapcsolatosan, akár más, de ahogyan az elköltözés óta zenét tudok hallgatni, az annyira nem az igazi, hogy állandóan visszasirom az Oriont.
    Mondjuk nem csoda, hiszen gyakorlatilag kis multimédijapécészpikerek jutnak csak manapság. Örülök, ha már relative kultutáltan szól, és valóban hallom a hangszerek zömét, nem pedig csak ''belülről hallom''.

    Szóval visszasirom az Oriont, na.
    Gondolkodom is, hogy valahogy keriteni kéne családom nőtagjainak (ők kevésbé igényesek ezen a téren, ''csak szóljon'') valamit, ezt pedig áttelepiteni hozzám...
    Bár a célszobában, sőt céllakásban sem nagyob tudnék jó helyet neki(k). Mégis, úgy érezném, ha már előbukkan néhány hangszer, már megérte, még ha a térről nem is jön át infó...

    Tovább szinezi a képet, hogy a munkám kapcsán hétközben a cég valamelyik vidéki gyárában dolgozom és ama városban albérlek - jelenleg Kanizsán - félévente vándorlok, legközelebb március elején, és még nem tudom, hova :F No de ezt azért mondtam, mert 1.) itt lenne több időm zenét hallgatni 2.) nemtom hogy lesz a következő helyen, de itt még talán relative jól el is lehetne helyezni a rendszert, csak lenne itt rendszer... :U)

    No de a hosszú, érdektelen kitérő után végülis úgy összegezném, hogy általában elégedett vagyok, bár néha nem. Gondolkodom a cucc áttelepitésén illetőleg egy másik összeállitásán, de nem túl sok rászánható zseton lenne, illetőleg gyakran megriadok a hurcolászás nehézségeitől is.
    Éééééés, mindezeket összevetve, erősen arra hajlok néha, hogy nem biztos hogy a legjobb, de legkényelmesebb lenne hagyni az egészet, avagy venni Huginak egy creative p380-at, Oriont elhozni, üzemeltetni ahogy sikerül, a ''macerásabb'' zenéket pedig, ahol a hiányérzet leggyakrabban előjön, inkább egy bérlettel felfegyverkezve a Zakcsin (zeneakadémián) illetve a megfelelő vendéglátóipari egységben hallgatni...

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz j.bravo #439 üzenetére

    Azt a hétszázát, micsoda kisregényt köhögtem össze... 1000 bocs!

    Most jut eszembe, hogy tulajdonképpen két se1025 van a birtokomban.
    Az egyik sima 1025, és erről irtam a ''Házi erősitő épitése''-ben is, hogy mindenféle bajai vannak, és irta DDL, hogy legvalószinűbben egy _teljes_ átforrasztás meggyógyitja. El is hoztam Kanizsára, hogy majd unalmas estéken, de azóta se álltam neki átforrasztani persze :) :B
    A másik az elvileg jobbik 1025B, ez van most Hugiéknál a hs280-akkal.

    Ééés(sel nem kezdünk mondatot) van egy pár hangdoboz, ami valamikor HS100 volt. Mennyire ember, ill. hangszórószámba vehetők ezek? Mondjuk a 280-hoz képest... [OFF]azért irtam hogy valaha az volt, mert egy szemmel láthatóan újabb és más tipusú, állitólag Tesla (nem néztem még meg) mély/mélyközép van benne)Úgy vettem jó két éve occsóér' a konkurens négybetűs fórumon.

    Lehet valamit kezdeni vele?
    Illetve, az se1025-ök feltuningolása (47 nF-os kerámia kondik a nagy elkókkal párhuzamosan) után mennyire ''nőnek fel(jebb)''?

    Ettől függetlenül, már csak az épitgetés miatt is, érdekel az az LM-es erősitő...

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    Amennyire pörgött a topik a napokban, annyira leállt most. Mi történt?

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz DDL #605 üzenetére

    1977. októberében láttam meg a pécsi szülészeti klinika falai ''személyében'' a napvilágot.

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák