Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nobeige

    tag

    válasz liszi70 #69260 üzenetére

    Ha arra vonatkozik a kérdésed, hogy erősítő ügyben szerintem mit érdemes figyelembe venni, akkor nyilván a teljesítmény igényt, az árat, az esztétikát, a szolgáltatásokat, meg még ami valakinek eszébe jut mint kritérium. (Méret, szín, asszony kibasz-e otthonról vele, stb)

    Egyébként?

    Előbb-utóbb kialakul mindenkiben, hogy mennyi időt és pénzt áldoz otthoni zenehallgatásra. Az illető elkanyarodhat kütyüs-hifista vonalra is, főleg, ha újságokat olvas, kereskedőkhöz jár, az internetet bújja. Aztán vagy úgy marad, vagy nem.

    A kütyüzés egyébként jó szórakozás, akár egyedül, akár csapatban, csak az a baj, hogy az esetek nagy részében semmi relevanciája nincs egy-egy beszámolónak, egy-egy szeánsznak, mert alkalmatlanok az esetleges különbségek megállapítására.

    Értem én, hogy a hifista hobbi savát-borsát veszi el, ha az ember egyszerűen elfogad bizonyos tényeket (erősítők, elektronikák, normális kábelek hangra gyakorolt hatása, magas bitrátájú (256 kbit/s) feletti veszteséges tömörített hang és tömörítetlen hang viszonya, stb), de akkor talán oda koncentrálhatja a figyelmét, az idejét és a pénzét, ahol az valóban számít: műsoranyag, hangsugárzók, szoba.

    A magam módján erre próbálom néha felhívni a figyelmet.

Új hozzászólás Aktív témák