Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz narumon #49682 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy a lemezgyártás iszonyat költséges dolog, óriási gépsorok és rengeteg alapanyag szükséges hozzá. A kínaiak azokat a gépsorokat az ismert gyártóktól vették meg, aki leselejtezték azokat és ott gyártották a c grade alapanyagból az olcsó márkás lemezeiket.
    Amiről írsz, az nem hamis mid, hanem ugyanazon gyártó a vagy b vagy c grade-je, ami készült Japánban, Tajvanon, Indiában vagy Kínában. Te és még sokan megvettétek olcsón vagy a forgalmazó vette meg és adta tovább óriási haszonnal. Az ár mindig árulkodó.

    Nagyon jól emlékszem az ilyen esetekre, magam valahogy mindig elkerültem ezeket, mert nem vettem fél áron Verbatim lemezt. A hamis verbák mid-je sem volt rendben, többek között abból is derültek ki, hogy hamisak voltak.

    Csak azok az nec-k voltak képesek a lemezellenőrzésre, melyek nem nec belsővel rendelkeztek, hanem átdobozolt benq-ek voltak, mert amúgy a nem átcímkézett plextorokon kívül a benq és a lite on írók voltak képesek valós ellenőrzésre, illetve az újak között már csak a lite on-ok képesek egyedül.

    Én is teszteltem, sőt, még most is megteszem.

    Lancerboy
    Melyik mid-ű sony-ról van szó?
    Ez megint csak nem hamis mid kérdése, hanem a vacak bevonaté, itt jön a képbe, hogy melyik gyárban és melyik grade-re készült az adott lemez, esetleg mire szitázták rá a jól hangzó brand-et...

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák