Új hozzászólás Aktív témák

  • sgery

    őstag

    Elképzelhető, hogy a közeljövőben el tudom kezdeni a házam építését, ezért előre próbálok mindent összeszedni hozzá.
    Jelen esetben a ház hangosításának kiépítését.

    Mivel szeretem, ha szól a zene mindenhol, ezért mindenhova szeretnék hangfalat a házban.
    Van valami leírás ezekre, hogy érdemes kiépíteni, milyen kábeleket használjak stb stb... ?
    Az én elképzelésem:
    Maga a zeneforrás egy házi szerver lenne (a nappaliban lévő komolyabb hifire is adna ez hangot, de oda menne minőségibb adás is más eszközről). Több megoldás együttes kivitelezésére gondoltam, miszerint van ahova optikán menne a hang tovább, majd az menne az erősítőbe, tehát ott magát az erősítőt kapcsolom ki/be ha hallgatnám a zenét, és lenne egy központi erősítő is, amin hifikábelen menne a hang egészen a hangfalakig. Ide viszont kellene valami megszakító (pl. villanykapcsoló? vagy kapcsolásra aktiválódó relé?) hogy az adott szobában ki/be lehessen kapcsolni a zenét.

    Végül pedig a nappali kialakítása a kérdéses. Erről gondolom van több szakértői cikk is, miként érdemes kialakítani. Kivetítő, vászon is lenne itt, tehát filmezés is lenne rajta. A kábeleket a falba építeném, tehát előre kell kitalálni hozzá mindent, hogy jövőben pl. ne a kábel legyen az előrelépés akadálya.

    Előre is köszönöm a segítségeket :R

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Új hozzászólás Aktív témák