Aktív témák

  • Seeting

    csendes tag

    Üdv!

    Nemrég szereztem be egy Samsung EH5000 LED TV-t, és az a tervem, hogy filmeket nézek vele pc-ről. A PC-mben van egy NVIDIA GTX275 VGA, ami nem támogat HDMI kimenetet, csak DVI-t. Ez nem okozott gondot, ugyanis vettem hozzá egy DVI/HDMI kábelt, amit a Samsung TV-be dugva gyönyörűen meg is jelenik a kép.

    A probléma az, hogy mivel a PC-ből érkező jel nem tartalmaz hangot, csak képet (mert DVI), ezért a TV-n sincs hang. Erre azt tanácsolták nekem, hogy vegyek egy JACK/RCA kábelt, amivel összeköthetem a hangkártyát és a TV-t. Ez megtörtént, de jelenleg sem kapok hangot a TV-ből.

    Azt olvastam, hogy ha a TV-ben a HDMI forrás az aktív akkor a TV onnan fogja a hangot is várni, mert feltételezi, hogy együtt érkezik a képpel. Erre a problémára az EH5000-ben 2 db HDMI port van, az egyik tiszta HDMI, a másiknak pedig az a neve, hogy HDMI/DVI.

    Én azt feltételezem, hogy a HDMI/DVI nevű bemenet nem vár hangot, csak képet. Viszont azt nem értem, hogy akkor miért nem használja az RCA-n kapott hangot?

    A JACK/RCA kábelem egy Y kábel, melynek a végén lévő két RCA fekete és piros. Ezt dugtam a TV KOMPONENS bemenetelei között található AUDIO R és AUIDO L bemenetelekre, mivel az én TV-men nincs külön DVI hangbemenet.

    A legfőbb kérdésem az lenne, hogy egyáltalán lehetséges-e Samsung TV-ken, hogy egyidejűleg használjak HDMI képet és analóg hangot (a fent leírt módszerrel)?

    Köszönöm a segítséget előre is!

    Seeting

    [ Szerkesztve ]

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz Seeting #1 üzenetére

    Üdv!

    A kérdésed a Nagy monitor hiba / gond / probléma topik topicban tedd fel.
    Legközelebb kérlek, ne nyiss új topicot, hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák