Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veszelyes

    csendes tag

    Halihó mesterek :R
    Mostanában kezdett el érdekelni a dolog(HDMI)
    És nemkaptam még választ 1-2 dologra. Remélem ti tudtok :C
    Szóval:
    Ha van 1 videókarim (tegyük fel hogy 1950pro :DD ) amin va 2 DVI kimenet , veszek hozzá egy TV-t amin van DVI+ HDMI + PC bemenet is. Naszóval. Ha jól értem a HDTV-s szabványnak az a lényege , hogy nagy felbontásban nézhetem a filmeket (1280x1024 stb..) és a hang is 1 kábelen jön át.
    A TV amit veszek(majd :O ) szintén tudja ezeket a felbontásokat. Na de ha a hangot én más pl: hangkártyán szeretném kirakni akkor nem mindegy -e , hogy a DVI ,PC vagy HDMI csatolófelületen adom ki a képet a TV-re?!! :F .Gondolom(mivel sajna még nemtudom lepróbálni) ha a DVI vagy PC bemenetet használnám a TV-n , akkor a videókártya képi beállitásait alkalmazná a TV . (amit a monitoron alkalmaztam) Elgondolásom szerint akkor amit HDTV-s felbontásba néznék a monitoron az megjelenne a TV-n is nagy felbontásba????? !!!
    Ez a gondolatmenet foglalkoztat mostanában . :W
    Remélem valaki megválaszolja :R
    Üdv

  • veszelyes

    csendes tag

    :DDD
    Erősítöre?! :DD Nemhiszem. Ezt miből vetted ki? Csak a képi megjelenítés érdekel nem a hangi!!

  • veszelyes

    csendes tag

    válasz Kraptor #10 üzenetére

    Üdv mindenkinek.
    Na úgylátom kezd felkapódni a téma :D
    Na te végre megértetted mit szeretnék . Ez gondolom azért történt mert őstag vagy :C
    Na ez csak vicc volt. Nevegyétek a szivetekre. :R
    Szóval jól gondolod. A PC-ről szeretném kirakni a képet HDMI filnézésre. Az X1950-es karim az HDCP -kompatibilis. ( HDTV (YPrPb component output) ,ha jól gondolom. Ez van a karim dobozára írva. A max felbontása 2560x1600.
    Tehát a 720p -s és az 1080i-s felbontással nincs probléma.Vagyis nemlehet probléma . Mert ha igen kivágom az ablakon a karit :DD
    De a következő dolgot még mindég nemértem. Vagyis nemigazán értek vele 1-et .Szóljatok ha rosszúl gondolom.

    Idézet:
    Ha jól értem akkor te PC DVI/VGA-t akarsz kirakni HD ready/Full HD TVre HDMin keresztül. Ehhez az kell, hogy a karid HDCP kompatibilis legyen és ezáltal tudjon HDMin kommunikálni a TV-el. VAgy marad VGA/DVi de azokon nem annyira ''szép'' a kép. mondjuk ez a nem annyira szép relative

    Plusz még arra kell ügyelned, hogy ha HDMin akarod használni, hogy a TV tudjon 1:1 pixel mappingot pl a Samu mostani sorozata ezt nem támogatja, míg az LG igen. Tehát ha veszel egy 40'' LG LCD TVt akkor te nem csak egy TVt hanem monitort is veszel aminek a felbontása 1366*768 és ezt három féle képpen tudod kirakni a TVre, VGA, DVI vagy HDMI. Ebböl HDMI adja elvileg a legszebb képet. Idézet vége

    Namos ha én per pillanat nem eredeti HD-s filmet nézek. Az-az HD-s filmröl lett konvertálva divx-be ( ami most igen nagy sláger ) akkor nemszükséges nekem, hogy tudjon kommunikálni a karim a TV-vel ??!! Mivel szerintem ebben a verzióban hiányoznak azok a dolgok amik az eredeti HD-s filmen megadnak ilyen megy olyan jeleket a TV-nek. Divx-be (ha jól gondolom) megmaradt a pl: 1280x720-as felbontás + az hang és ebben a felbontásban rakom ki a képet a Tv-re akkor milyen külömbség lehet az emlitett PC,DVI,HDMI bemenetek között?!! Aztgondolom ,hogy semmilyen! Vagy rosszul gondolom?!!
    Remélem nemvoltam túl bonyi :R

Új hozzászólás Aktív témák