Új hozzászólás Aktív témák

  • dorika87

    őstag

    Sziasztok. Eléggé tanácstalan vagyok, úgyhogy talán valaki tud segíteni. Van egy Acer Aspire 4830tg típusú notebookom és két hónapja tulajdonosa vagyok egy LG 24EA53VQ-P típusú monitornak.
    Hdmi-n keresztül használtam a monitort a laptoppal, főként azért mert sok filmet és sorozatot nézek, és így szebb a kép minősége és nagyobb is a monitor mérete.
    Ezelőtt pár héttel semmi probléma nem volt, és aztán hirtelen egyik pillanatról a másikra, a notebook hdmi csatija megadta magát valamilyen rejtélyes módon. Azért vagyok benne biztos, hogy a notinál van valami gond, mert a monitor tökéletesen működik másik géppel. Illetve az az egészben a legjobb, hogy nem op. rendszeresen történt valami galiba, mivel se biosnál, se op. rendszer újratelepítés során nem tudta kiküldeni a képet hdmi kábelen keresztül.VGA-val tökéletesen megy minden. Miután újratettem a windows 7-et aztán sem javult meg a dolog. Van egy integrált és egy Nvidia Geforce GT54M típusú videókártyám. Amikor BIOS-ban beállítottam, hogy az integrált kártyát használja csak akkor egy pillanatra a gép indulásánál kiküldi a képet a monitorral, de az Acer logo-nál lefagy a gép és csak szabálytalanul tudom leállítani. Amikor pedig switchables-re teszem semmire nem reagál, csak a no signal... felirat van.
    Remélem valaki találkozott már hasonló problémával, illetve tud tippet vagy ötletet adni, hogy mit csinálhatnék? Hátha valamilyen módon ez megoldható. Köszönöm előre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák