Új hozzászólás Aktív témák

  • gerzsol

    aktív tag

    Történetem elejéről. Vettem egy félkonfigot 2010 novemberben használtam itt hardveraprón. Intel C2D E8400,, OCZ Vendetta 2 hűtő, Intel DP35DP alaplap, Giga 4850 512Mb VGA, 2x2Gb Geil Value 800Mhz DDR2. Garisopapírt kaptam hozzá. Előző tulaj jobbra váltás miatt adta el.
    Rávettem magam, beledobtam a régi gépembe (régi ház régi táp)
    Láss csodát nem működött normálisan behalt tőle a gépem, legalábbis a VGA.. csíkozott, bevillódzott. Mindenki azt mondta cseréljem le a tápot, mert lehet az a baj, lecseréltem, (Be quite straight power E7 450W), de mint kiderült nem csak ez volt a hiba a VGA is kimehetett mert pl Fifa10 alatt, meg utána mindenhol csíkozott, villogott, stb.
    2011 januárjában visszavittem a VGA-t gariba.. Rossz volt, kaptam egy giga 4850 1Gb Silent cell-t. Ez sem működött, gyakorlatilag filmnézés Netezés tökéletesen ment, a 3D programoknál, meg egyszerűen merevre fagyott a gép. Kértem fórumról tanácsot. Mindenki azt mondta ilyet az alaplap csinál. 2011 augusztusában Visszavittem az alaplapot és a biztonság kedvéért a VGA-t is visszavittem ellenőrzésre.
    Szervíz végitélete, az alaplap Teszt OK, a VGA kuka, amiből lett egy Sapphire 6750 1GB DDR5-re csere.
    Berakom a gépembe, tökéletesen működik, azonban ha windows alatt vagyok mintha elhúzás (Mint amikor a régi antennás tv-t állítoid be és meggörbül a kép) lenne néha a monitor felső 1cm-es vízszintes csíkján, meg néha bevillanna egy egy vákonyka csík, ezeket a villanásokat, netzés közben, vagy ablakváltásoknál pl két mozilla közötti váltásnál, új oldal betöltésénél tapasztalom.
    Játékok alatt semmi nem érzékelhető, minden tökéletesen megy.
    Furmark3D tesztben 2 óra elég erős nagyfelbontású tesztelésben sem érzékeltem hibát és ki sem fagyott a gép.
    Újratettem a gépet, de semmi, mintha most is látnám a csíkokat.
    Mi lehet ez? A hálózati áramban lenne valami? Vagy az új tápom szórakozik? vagy VGA Hiba (de azt kétlem mert játékoknál semmi, de semmi probléma nincs) A monnitorom lenne rossz? Vagy az egyik régi vinyóm halt be és az okoz ilyen (ingadozásokat).
    Szerintem nem a monitor a hibás, mer ha nem rakok fel drivert akkor csak a sima tiszta windows alatt nem észlelem ezt a jelenséget.
    Most kipróbáltam a gépem műsik tápegységgel, de ugyanúgy fennáll a bevillanás.

    Volt már nekem olyan hogy a TV-ből kijövő HDMI kábel végét megfogtam és megrázott az áram. Ez lehet probléma? hogy néha elektromosságot kap a gépem a TV felől és emiatt vannak a monitoromon az áthúzások? Vagy ilyen nincs?
    Amikor Filmet nézek MPC-HC Programmal megosztot képernyőn, ugy hogy a tv képén megy a film, amikor kiiXelem a lejátszót a TV képernyőjén akkor villan egyet a monitorom. Ez is hasonló jelenség az előzőekhez.

Új hozzászólás Aktív témák