Új hozzászólás Aktív témák

  • AVProf

    csendes tag

    válasz AVProf #189 üzenetére

    Upsz, az egyik legfontosabb dolgot kifelejtettem :W

    HDCP

    Leszámítva pár dél-vietnami dzsunkán gyártott DVD és Blu-ray lejátszót, a lejátszók csakis titkosítottan hajlandók elküldeni HDMI-n az adatot... Hivatalosan ez a másolás megakadályozására van, gyakorlatilag viszont hatalmas business :) Már természetesen nem a végfelhasználónak.

    Szóval ha van egy PC-s monitorotok DVI csatival, aminél nem hívják fel a figyelmet a HDCP támogatásra, akkor hiába dugdostok bele HDMI-DVI átalakító kábelt, soha az életbe nem fog menni. Új videókártyák is tudják a HDCP-t és az MS Vista óta ill. az XP SP3 óta jogvédett lemezt csak titkosítva fog kiküldeni a DVI kimeneten. Ha a monitor nem tudja, szopás, többnyire fekete-szürkés villogás vagy hangyázás az eredmény. Mellesleg sok asztali lejátszó akkor is HDCP jelet hajlandó csak küldeni, ha épp a kameránkkal felvett homevideót játszanánk vissza...

    (ilyenkor kell bevetni pl. a HDFury-t, de nem én adtam ezt a tippet :-))

    Na még a kábelek minőségéről pár szó... FullHD-hez mindenképpen érdemes jó minőségű kábelt venni.. Bár olcsóból is ki lehet fogni jót, nekem pl az 1920x1200-as monitoron tökéletes egy párezer forintos kábellel is... lutri
    Hosszabb kábeleknél (>1.5m) mindenképp érdemes a minőséget választani, persze az ára is megvan.. Egyébként léteznek >10m sőt >30m kábelek is, de az otthoni consumer use használatra szánt tévékkel kevés az esélye, hogy menni fog.

    Ha felvillanó piros, zöld vagy kék pontok jelennek meg a képen, a felbontás vagy a framerate (pl 60hz helyett 50hz) eltűntetheti a hibát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák