Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rommel6600

    őstag

    Hi

    lenne egy nagy problémám! Tegnap este még nagyokat játszottam, használtam a gépet, de ma meg nem bootol be a gép! A win telepítő is,(elkeseredésemben megpróbáltam újrarakni) meg egy másik gép is csak

    156giga NEM PARTICIONÁLT területet lát:Y

    Mi tévő legyek? vírus? elszállt a vinyóm?

    Javasoljatok valamit, hogy kiderítsem mi lehet a gond!!!:O:O:O

    előre is kösz:R:R:R

  • Rommel6600

    őstag

    Ha letöltök (ugyan 25megabit a net de 700Kbyte-ra van lekorlátozva a uTorrent) vagy a vinyó aktivitás nagy, egyszerűen lefagy a gép. Úgy frankón fél-egy percre megáll, egér vagy eltűnik van vagy nem, aztán egyszer csak megy minden tovább (youtube, zene, torrent újraindul, egér is megjön) de csak egy fél-egy perc szó szerinti állás múlva.
    További jellemző még, hogy amikor lefagy a gép egy katt hallatszóik a vinyó felől. Utorrent szerint a lemez túlterhelt 100%, stb. Ha korlátlan sebességgel töltök 25megabittel kb egy percen belül lefagyogat, ha a mostani korlátozással akkor "csak" kb 5-10 percenként.

    Nemrég tettem fel a win7 ultimate-et (32bit asszem), előtte vista 64bit volt fenn. Azzal nem volt ilyen probléma, csak maga a gép volt lassúcska. Win7-el ugyan valamivel gyorsabb lett, de így viszont nem lehet letölteni használat közben, meg a folyamatosan leakadó vinyóval nem lett túl tisztább és szárazabb az érzés.

    Ez mind egy 2008ban vásárolt notebookkal történik, tehát már nem mai gyerek.

    Kérdéseim:

    Ez lehet vmilyen szoftveres (akár driver, akár a windows7) probléma tünete? Mert nem emlékszem, hogy a vista alatt ilyet produkált volna, és letölteni is tudtam 10-20 megabit környékén még a nyáron - emlékszem.

    Vagy egyszerűen mostanra kezdni megadni magát a vinyó? És pont így?!

    Előre is köszönöm a segítséget. :R

  • Rommel6600

    őstag

    válasz liksoft #27834 üzenetére

    Ha letöltök (ugyan 25megabit a net de 700Kbyte-ra van lekorlátozva a uTorrent) vagy a vinyó aktivitás nagy, egyszerűen lefagy a gép. Úgy frankón fél-egy percre megáll, egér vagy eltűnik van vagy nem, aztán egyszer csak megy minden tovább (youtube, zene, torrent újraindul, egér is megjön) de csak egy fél-egy perc szó szerinti állás múlva.
    További jellemző még, hogy amikor lefagy a gép egy katt hallatszóik a vinyó felől. Utorrent szerint a lemez túlterhelt 100%, stb. Ha korlátlan sebességgel töltök 25megabittel kb egy percen belül lefagyogat, ha a mostani korlátozással akkor "csak" kb 5-10 percenként.
    Nemrég tettem fel a win7 ultimate-et (32bit asszem), előtte vista 64bit volt fenn. Azzal nem volt ilyen probléma, csak maga a gép volt lassúcska. Win7-el ugyan valamivel gyorsabb lett, de így viszont nem lehet letölteni használat közben, meg a folyamatosan leakadó vinyóval nem lett túl tisztább és szárazabb az érzés.
    Ez mind egy 2008ban vásárolt notebookkal történik, tehát már nem mai gyerek.
    Kérdéseim:
    Ez lehet vmilyen szoftveres (akár driver, akár a windows7) probléma tünete? Mert nem emlékszem, hogy a vista alatt ilyet produkált volna, és letölteni is tudtam 10-20 megabit környékén még a nyáron - emlékszem.

    Az utolsó hozzászólásom óta kivettem a notiból a vinyót és lefuttattam rajta a gyári WD lifeguard diagnostic kis- és nagy tesztjét (quick és extended): mindkettő jó eredményt adott. De egy hdd smart progit is feltettem, már nem emlékszem a nevére, de az szerint is 100% a vinyóm állapota...

    Egyéb ötlet? Előre is köszi :R

Új hozzászólás Aktív témák