Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • penge111

    addikt

    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném a következő problémában:

    Nos adott egy Samsung 80 Gb-os Pata vinyó, ehhez vettem egy 500 Gb Samsung Sata vinyót. Sajnos otthon csak egy pöcök volt amivel tudtam volna állítgatni, hogy az új vinyó slave legyen, ezt ugye levettem a 80gb-os vinyóról. Első probléma az új 500 gb-oson 2*2 tű van ha üresen hagyom, ha bárhogy rakom rá a pöcköt nem hajlandó a bios felismerni csak masterként. (Sajnos a vinyón nincs semmi jelzés arra mikor master mikor slave a vinyó) Na mondom mindegy így is működnie kell szerintem, hisz úgy is arról bootol ahol elsőnek rendszert talál. Nos xp bejön, de csak a kis 80 gb-os vinyót látja az újat nem. Az új vinyóról annyit, hogy megvan formázva van rajta egy rakat dolog (tehát a formázatlanság kizárva, használtan vettem, de tuti nincs vele gond). Rendszeremről: win xp sp2-vel felvértezve (elvileg ennek látnia kellene egy 500 gb-os vinyót), másik az alaplapom szerintem ez is támogatja a satás nagy kapacitású vinyókat [link] Szóval azt szeretném elérni, hogy mindkét vinyót egyszerre felismerje az xp, mert a kicsi tartalmát fel akarom rakni a nagyra!

    Szóval létezik e olyan, hogy egy vinyót nem lehet slave módba tenni (mert nekem az 500gb nem sikerült).
    Lehet-e az a gond, hogy a rendszervinyó patás, az új meg satás?
    Másik az új vinyó esetén ha bemegyek az advanced bios menüben és ott a vinyót szépen felismeri, de nem lehet állítani csak autó és off mód között, kis samsung vinyónál van auto off, lba és még egy két funkció!
    Lehete az gond, hogy levettem a rendszervinyó pöckét és azzal próbáltam az 500 gb-os vinyót müködésre birni (magyarán két vinyóra volt egy pöcköm)?

    Előre is thx a helpet :R

    PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

  • penge111

    addikt

    Sziasztok! A következő a gondom eladtam valakinek ezt a vinyót:[link]

    A srác másnap rám irt, hogy a következőt produkálja a vinyó, idézem:
    "Ez volt az öregebb,és a mechanikája kinlodik,a win akad rajta,kerreg mint őrület,oprendszernek alkalmatlan,pendrivenak meg nehéz.
    Néha kattog is."
    Az az igazság én cserként kaptam a vinyókat, nem tesztelgettem, csak lefuttattam rajta a hd sentinel progit, amit látjátok a hirdetésben tökéletes kondíciójúnak mutatja a vinyókat, lehetséges e az, hogy a program 100%-nak mutatja a vinyót ennek ellenére mégis a srác által említett problémák vannak? Mondjuk én a sentinelt raktam fel rájuk szóval az pár megás progi, de nekem semmilyen problémám nem volt akkor.

    Lehet a srác nem rakta hűtött mobilrackbe, mert ezeknek kell a hűtés mert 10000 a fordulatuk

    Szóval lehetséges-e, hogy a sentinel tökéletesnek mutat egy vinyót, ennek ellenére kattog a vinyó, akadozik rajta a winfos, ahogy a srác is irta.?

    [ Szerkesztve ]

    PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Új hozzászólás Aktív témák