Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peltár

    aktív tag

    Sziasztok!

    Éppen most tesztelek egy SATA HDD-t ami netbookban volt, akkor a HD Sentinel DOS verzió 12% S.M.A.R.T
    értéket mutatott, mivel keveset volt használva, le nem esett stb ezt furcsának találtam, ezért kiszedtem átraktam egy sata rackbe és miután újra particionáltam, majd formáztam egy alapos tesztnek vetettem alá.
    Eddig a tesztek semmilyen hibát sem tudtak kimutatni, attól függetlenül hogy a S.M.A.R.T 12% -áll és a jelentésben több száz hibás szektor és egyéb van jegyezve. Mivel arra tippelek, hogy a netbook, és a HDD nem szerették egymást, nem volt meg a kellő összhang, ezért a S.M.A.R.T 12% egy fals értéket mutat. pl eddigi működésre 0 nap 4 óra 13 perc van írva a vételtől és az első bekapcsolástól számítva, holott az elmúlt két napban is több mint 24 órát ment folyamatosan, az utolsó irás+olvasás teszt csak egymagában több mint 10 óra volt.

    A lényeg az hogy törölni szeretném a HDD Sentinel Pro-val, vagy akármi mással a mostani S.M.A.R.T értékeket, majd újra kalibráltatni az egészet, most hogy újra lett particionálva, formázva, tesztelve az egész.
    Másik géphez van kötve stb.
    Tehát szeretnék egy új valós , friss tesztek alapján elkészített S.M.A.R.T állapotot látni, ami remélhetőleg a valós állapotot tükrözi, ami nem baj ha 1% vagy - 100% közé esik, csak lehetőleg valós legyen mert a mostani
    90% hogy hibás.

    Köszi a türelmet!

Új hozzászólás Aktív témák