Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALI_G

    veterán

    válasz liksoft #38 üzenetére

    mondjuk az új technikát nem ismerem, csak amit tanítottak :) Közben eszembe jutott, hogy úgy lehet csak 5400-ra csökkenteni a sebességét, ha panelt cserélsz.
    Nyilván üzem közben nézik már, de ha ritkán végzi, mert mondjuk sérült a vezérlője, akkor a tágulás miatt, erős írás közepette elszáll, mert olyan helyre írna, ahova nem is tudhat írni.

  • mh197

    senior tag

    válasz liksoft #38 üzenetére

    Hmm, ez a hőkompenzáció érdekes! Biztos, hogy vmi a melegedéssel függhet össze, mert mikor a gépben megy, simán műxik, ha nem írok rá, vagy csak kis adatmennyiségeket olvasok le róla. De ha egy 4Gb, vagy nagyobb fájlt akarok rámásolni, akkor már nem bírja. Ja, és leolvasni bármekkora adatot leolvas, csupán azt nem bírja, ha írni kell a lemezre nagyobb adatmennyiséget egyszerre.
    Tehát vmi a lemezre írással nem stimmel, mert ha egyszer már felírta, akkor hibanélkül, bármekkora mennyiséget visszaolvas.
    Mikor írásnál nagyobb mennyiséget akarok ráírni, lefagy, winfos kiírja, hogy késleltetett írási hiba, majd csak akkor indul rendesen újra, ha ezután gépkikapcs van. Ha nem kapcsolnám ki,csak sima resetet nyomnék, akkor a setup-nál is fagyi van.
    Megnéztem Hd Tune- nal, talált néhány bad-sectort, egyet az 4gb-nál, a többit a vége felé 60-70 gb közt. Ráengedtem a HDD regenerátort, (párszor az is kifagyott), de helyrehozta a bad sectorokat. Most a Hd tune nem jelez hibás sectort.
    Ja , most már az egész be van partícionálva, azaz 80 gb , de még mindig ugyanez a probléma. A SMART hibát ír ki a reallocated sector count-nál, és nagyobb írásnál fagy néha.
    Mondjuk ezt sem nagyon értem, ha a SMART szerint hibás sectorrészek vannak, de a Hd tune szerint meg ok a lemez, a HDD regenerátor sem talál hibát, mindemellett lehet az egész lemezterületre írni, de néha fagy írás közben. Viszont nem mindig ugyanazon a helyen fagy ki.

    Ami még érdekes lehet : Ha kifagy egyszer, utánna a következő fagyás hamarabb jön, a következő még kissebb idő múlva, és így tovább. Ezért gondolok arra, hogy vmi túlmelegszik. Ha hagyom kicsit pihenni, akkor megint elég sok ideig tud írni először, aztán ugyanaz, mint az előbb írtam!

    Na, egy szép rövid Hsz-t írtam, de remélem a lényeg benne van. Hátha vkivel előfordult már ilyen, és tudja mi a hiba! :))

Új hozzászólás Aktív témák