Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám, hogy a HDD Regenerator v1.42, és v1.51 is már rögtön az elején hibás szektorokat talál a lemezen, de sajna nem javítja őket.
    Ugyanilyen tipusú másik lemezemen is volt korábban valahol a lemez közepén hiba, de azt kapásból javította, s azóta nem volt gond.
    Mindkét lemez egy éjjel-nappal működő biztonsági kamera képét rögzítő gépben volt. Szerintem és más informatikusok szerint túlmelegedett, mert az okos portások nem használták a klímát a teremben, ahol a gép volt, s a nyár tönkrevágta egy kicsit...
    Kijöttek a szervizesek és mindkét winyót cserélték gariba, viszont a hibásakat hozzám vágták, hogy kezdjek velük, amit akarok.
    Mint mondtam az egyik már ép, mert segített rajta a HDD regenerator!
    A másiknak viszont az elején van a hiba, és ott nem akar javítani magától, csak számolja a hibás szektorokat.
    Lefuttattam a Sea Tools nevű gyári szoftvert, mint mindig, és az 17 hibás szektort talált, majd ezeket reallokáltam. A gond, hogy a Regenerator viszont számol tovább, tehát nem áll meg 17-nél (nem futtattam végig, mert nincs 100 év szabadidőm, de már 30 fölött járt). A HD Tune is jelzett eleinte hibát, az egész winyót! Aztán rájöttem, hogy PIO modban megy és szar az egész, nemtom, hogy a win miért abba tette, de sikerült megoldani, hogy ATA100-ban üzemeljen. Akkor már csak 1 pici piros négyzet volt. Méghozzá a második négyzet. Miután ezt allokáltam a gyári progival, ez is eltünt és tökéletes a HD Tune szerint. Asszem a 240ezer körüli 17 szektor volt hibás. A HDD Regenerator viszont már az elején kijelzi a hibákat.

    Vajon mi lehet a probléma??? (Még allokáció után is)

    Mindkét lemez Seagate 160 GB PATA (ST3160023A)
    Mindkét lemezt használjuk vagy fél éve a garis csere óta, és azóta nem voltak újabb hibás szektorok, sőt az egyiket teljesen megjavította a Regenerator.

    [link] ez a hibás, mégis a HD Sentinel ezt pipálja ki zölddel.
    [link] ez a sikeresen Regenerált, mégis ez a rossz a HD Sentinel szerint.

    Ennyit a Sentinelről!!!

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák