Új hozzászólás Aktív témák

  • dudi

    senior tag

    hello!

    nemtom, hogy mennyire ide tartozó probléma, már feltettem egy másik topikban is, de ott úgy néz ki elfogytak az emberek.
    Szóval idézem :)

    van nekem egy samsung spinpoint f1 750-es sata2 vinyóm, amit beletettem egy házi szerver gépbe.
    Minden tökéletesen és gyorsan ment egészen máig, ugyanis ma a harddisk sentinel-ben észrevettem, hogy a kondíció leesett 46%-ra (szerverre van beállítva).
    Mondanom se kell, hogy mennyire a szívemhez kaptam.
    Megnéztem a naplót, annyit mond, hogy ma a Reallocated Sectors Count 0->9 lett.
    Ez tényleg ennyire nagy probléma és azonnal meghal a vinyó?
    Gondolom tenni ezellen nemnagyon lehet, így kénytelen vagyok elfogadni, de megelőzni a további károsodást csak lehet valahogy, nem?
    A gép egyébként egy saját építésű házban van, a hdsentinellel visszanézve a vinyó nem volt soha melegebb 46foknál (nyáron), mostanság 30-34fok között ingadozik.
    Minden más érték 0-n van, zöld pipás, csak a fenti mellett van sárga felkiáltójel.
    Az okozhatja a meghibásodást, hogy a vinyó nem teljesen van vízszintesen, hanem mondjuk kb. 1fokos szögben dől a csatlakozótól távolabbi oldal felé?
    Eddig összesen 80napot a működési ideje, a hátralévő élethez 360napot ír.

    ezzel lehet valamit akkor csinálni, vagy így jártam? :U

    Sounds like your fix is worse than your problem...

Új hozzászólás Aktív témák