Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz liksoft #7466 üzenetére

    Mivel az írandó adat bekerül a drive cache területébe és a drive ekkor elvégzettnek jelzi a műveletet az OS felé

    Ha ez így van, akkor effektíve átveszi a HDD kes a memória szerepét. Ez picit fura, mert minek pazarolná el a gyorsítótár méretet a HDD írandó adatok tárolására, amikor lévén az OS "multitaszk" szeretne lenni ezerrel, így valszeg legöbbször mást is csinálunk teszem azt másolás közben, azaz olvasunk a lemezről például és ha mi egyidőben akarunk mindent az az igazán, ami a HDD nyomora. Ott figyel a cucc a memóriában, mér kéne elkérni onnan a kesbe? Az más kérdés, hogy a HDD magánéletében hogy zajlanak időben a dolgok, de nem hiszem hogy érdemben az számítana a legtöbbet időben ha azt a max. 32MB-ot előre beolvasná a memóriából, amikor ott figyel a gépben iksz GB memória, szóval ez életidegennek tűnik nekem, hogy fogja a HDD és megeszi a kes által előre az iksz MB-os adagját és lejelenti az OS-nek hogy köccépen, mehet a memórába a többi, szerintem legtöbbször a memóriában van az a cucc és az OS-nek akkor jelenti le hogy köccépen, ha kiszámolta már a CRC-t és az érték egyezik a memóriában lévő értékkel, feltéve ha valóban fut CRC algoritmus adatátvitelkor a CPU-n, (vagy a koprocesszoron ha létezik még egyáltalán valami hasonló én már nemtom követni sokszor, hogy mi-mit számol) így lenne logikus, illetve "adatátviteli" az ellenőrzés, hiszen a végét vetné össze az elejével, a kest meg a saját magánéletére használná. Én így képzeltem és az erősített meg, hogy nem lenne nagy kunszt rádobni egy HDD-re akár több giga memóriát, szóval valszeg jófelé kapargatom a diót, de most hogy így beszélünk róla, hirtelen lövésem sincs, hogy hogy is van.
    Az jut még eszembe ilyenkor, hogy mi van, ha maga a HDD számolja saját kesből a CRC-t és utána az írás végén mégegyszer megkapja az elektronikától a számot és azt a kettőt komparálja, azaz csak a HDD számolja, de ezt fura elképzelni visszaolvasás nélkül, mert most hol kapná meg akkor a CRC értéket ha nem visszaolvasáskor, "a fejből venné ki visszacsatolással és nem a felületről?" meg ha ez így menne, kvázi lenne komparálás, akkor meg miért nincs nagyobb kes, több gigás :F és megint az idő jut eszembe, hogy ha ott figyelne több giga cucc a HDD kesben és kiderülne, hogy szar van a palacsintában egy adattal, de nem a HDD oldalán, akkor honnan kaparná elő az OS a cuccot... Szóval nem vili. Az anyaghiba része az világos, de ez a HDD kes zűrös-zavaros nagyon, hogy most konkrétan mire is való. Az zavar, hogy a memóriának van gyorsítótára, minek neki mégegy a HDD-re? Nekem ez nem kerek.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák