Új hozzászólás Aktív témák

  • Csalamade

    csendes tag

    Na tegnap írtam ide hogy szarakodik a Maxtor vinyóm. Ilyen kattógós hangot ad ki néha néha "tik, tik". Volt már kék halálom, újraindulásom meg minden szar. Reggel pl arra ébredtem, hogy kattog megint a drágám és fekete hátteren kiírt valami hibaüzit hogy nem tud bootolni ezt vettem ki belőle félálomban. Most eléggé be is van lassulva az egész rendszer, 1,5 perc alatt bootol be a winfos is, pedig pár napja fél perc se volt. Leellenőriztem Sentinel-el: kb fél perc ellenőrzés után kiírja, hogy: "sikertelen, olvasó egység hibája miatt" sőt a Kondícióhoz is csak 98%-ot ír ki. Megnéztem a gyártó honlapjáról leszedett progival is (SeaTools) ott egy Long Drive Self Test-et lefuttatva 0,5-1 óráig csinál valamit majd Fail hibával abba marad a dolog. Letöltöttem még a HDD life pro-t. Kondíció: 57% teljesítmény 57% (érdekes hogy ezekre az adatokra azt írja hogy OK és hogy Kitűnő) A felpörgetési idő: 99% Seek hiba arány: 57%. A kérdésem az lenne, hogy ezt most ha én elviszem ma szervízbe (aqua) akkor ezt most ki fogják e nekem cserélni. Mert nem igazán akarom fölöslegesen benn hagyni napokig (és vinyó nélkül maradni). És ha elviszem akkor mit kéne mondanom, hogy szakszerű legyek :D Előre is köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák