Új hozzászólás Aktív témák

  • Csalamade

    csendes tag

    Üdv!

    Remélem jó helyre írok. 2 hete vettem egy gépet, nem egyben hanem alkatrészenként, én raktam össze. Nem az első gépem szóval biztos hogy jól dobtam össze. Egy 320gb-os SataII-es 8mb-os Seagate-Maxtor winchester van benne. Tegnap este elkezdtem egy dvd-t nézni, közben netezgettem, és egyszer csak fura hangokat hallottam a winchester felől (ha jól hallottam). Ilyen kis nyekergős kattogás "nyik, nyik". Majd kifagyott az egész rendszer és kaptam egy szép kis kék hátteres hibaüzenetet. Sajnos csak 1-2 mp-re ugrott fel így nem igazán tudtam elolvasni hogy mi volt a probléma. A winchesterre gyanakszom, hogy avval lehet baj. Most pár órával ezelőtt sajnos ehhez hasonló hibát tapasztaltam. Újabb kattogás de most nem kaptam kék halált csak újraindult a rendszer. Elég nehezen akart betölteni a windows is (kb 2-3 perc). Na már most felraktam a Sentinel progit de semmilyen hibát nem jelzett ki. Mi lehet a probléma? A config egy asus p5q3 deluxe alaplap, egy core2-es proci, egy gigabyte radeon videó kari 4800 széria, 1gb csx ram, egy chieftech 400w-os táp és egy nec dvd író. A hdd-re külön hűtőt is raktam szóval nem valószínű hogy túlmelegedett, 29c°-os. Próbáltam futtatni egy lemezellenőrzést sajátgépben de a 4. fázisnál most elakadt kb fél órája meg se moccan. Nem tom mit kezdjek evvel a szarral mert még teljesen nem halt be. De ha most elviszem szervízbe nem szeretném ha azt mondanák hogy "nincs ennek semmi baja". Így használni meg nem akarom, nehogy akkor haljon be mikor szükségem lenne rá. Valami tanácsot szívesen fogadnék :) Előre is köszi a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák