Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    Sziasztok!
    Van egy Nokia N91-em, benne egy 8 gigás kis Toshiba vinyó. A gond az, hogy haldoklik.
    Szektorhibás lehet, gondolom. Többszöri újraformázás sem segített neki, sem gépen, sem magán a telefonon végezve, adatot veszít, ez van.

    A vinyó konkrét típusa:
    Toshiba MK8003MTD

    Arra gondoltam, mielőtt viszem cseréltetni, nem-e lehet ezt a pici vinyót PC-re kötni valahogyan?
    Semmit nem tudok arról, hogy a microdrive-ok milyen interface-szel vannak ellátva, amit a telefonból kiszedve látok a szalagkábele végén, az semmivel sem kompatibilis, amit eddig láttam. A szalagkábel eleje pedig bele van forrasztva a nyákba. Nem tudom, a Nokia átalakította-e a vinyót, de ha nem, akkor jó esély van rá, hogy lehet kapni hozzá adaptert.
    A kérdés az, hogy hol? A google nem bizonyult jó barátomnak ez ügyben.
    Arra gondoltam, hogyha PC-re tudom kötni, újraparticionálom, átfuttatok rajta kismillió lemezmolesztáló progit, hátha mégis sikerülne lezárnia a rossz szektorokat, amit nem tudom, miért nem tesz meg magának a teló formázáskor.

    Ennyi lenne. A lényeg az adapter, esetleges lábkiosztásról, vagy "hogyan gyártsunk adaptert"-tervrajzról álmodni sem merek. :D

    Ötlet, tanács, tipp? (Dobd el nem játszik:) )

Új hozzászólás Aktív témák