Új hozzászólás Aktív témák

  • josipov

    csendes tag

    Sziasztok!
    Van egy vadonatúj 1,5 Tb Seagate/Samsung ST1500LM006 vinyóm, öreg laptopba ssd mellett adattárnak, még nincs egy hetes.

    Probléma #1: ölég meleg. Annak ellenére hogy papíron jóval kisebb a teljesítményfelvétele mint a régi toshiba vinyómnak, 40° alapjáraton(régi 32-34), ha kicsit használom 46-48-ig felmegy(régi 40-42), ha nagyon, akkor 50 fölé (a régi ilyet nem tudott).
    Mindezt úgy hogy már teleraktam a hdd-bay takarólemezét szellőzőfurattal, mert első pár óraban üresen is lazán 50°fölé ment.

    Probléma #2, az érdekesebb: 4 nap használat után a Write Error Rate (smart #200) megtette az első lépést.
    Most 5 perce pedig sípolt egyet (igen, a vinyó! majdnem leestem a székről. nem PC beep volt, az nem a hdd-bay felőli oldalon szól... ), gyorsan csekkoltam, és a Load/Unload Retry Count (smart #223) akkor 0-ról egyre lépett.

    Kondíció/teljesítmény még 100/100.
    Érdeklődnék, ilyenkor van-e teendő, és ha van, mi az? Sűrű adatmentés, végtelen felületteszt futtatás hogy jöjjön ki aminek jönnie kell majd irány a gari?

    Köszönöm ha ezt elolvastad, ha válaszolsz azt pedig előre is külön! :R

    [ Szerkesztve ]

    A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

Új hozzászólás Aktív témák