Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Áááá....ezt nem hiszem el... részemről brutális dilettantizmus:

    Adott egy probléma: működés közben véletlenül megrántott ventikábel -> áramkimaradás -> újraindulás -> HDD kattog, SSD nem bootol winlogo után. Bizonyos esetekben elindult, ha ventiket lekötöttem, visszatettem variálva 5V 12V. Áttettem a cuccokat másik tápkábelre, mondom ez táphiba biztos, nem kap áramot 5V-on. Nem mertem tesztelgetni, mert a HDD kattogás ijesztő az összes adatommal. Rendeltem is gyorsan egy 18500 Ft-os új tápot...

    Berakom az új tápot, elindul párszor. Aztán leveszem az egyik ventit. Ugyan úgy kattog.
    ... Nem kiabálom el de azt hiszem rájöttem mi okozta a gondot: Az a rohadt SATA! (Szégyen, de nem próbáltam ki tápvásárlás előtt :'()
    Amikor elkezdtem a ventikkel foglalkozni, kábelrendezés gyanánt átdugtam a SATA 2.0-ás HDD-t és SSD-t a sárga SATA 3.0 csatlakozóba...

    Most visszaraktam a fekete SATA 2.0 aljzatba HDD/SSD-t, és 20x mindenféle kombinációban kipróbáltam, de nem tudtam reprodukálni a hibát. :Y

    SATA 2 eszköz->SATA 3-ba komolyan okozhat ilyen problémát? (HDD kattog, SSD megáll bootnál ... de véletlenszerűen elindul?)
    Esetleg a SATA 3-as portok hibásak / rövidzárlatot kapott stb....? Létezik ilyen?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák