Új hozzászólás Aktív témák

  • ABE

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy laptopom, amibe nemrég vettem egy 160Gb-os SATA csatolós Samsung vinyót (3 hetes mindössze), és a következőt produkálta: DVD írás félúton megállt hibaüzenettel, majd XP lefagyott. Újraindítás után XP már nem állt fel, csak fekete képernyőt adott. A BIOS és a Windows telepítő felismeri a HDD-t, lehet particionálni, de teljes formázásnál 0 százalékon meghal. Ha gyorsformázást választok, akkor el is indul a telepítés, csak az első újraindítás után hibaüzenettel meghal, amikor HDD-ről kellene már bootolnia. USB-s házban szintén felismeri a winchestert a gép, de Windows alól sem tudom formázni. Ha két részre van osztva a vinyó, akkor a második partíciót meg lehet formázni, de az elsőt nem. Egyébként lehet rá adatot másolni, azzal nincs gond, csak gyanítom, hogy az MBR halt be, vagy ilyesmi. Próbálkoztam a Windows telepítőnél a javítás opcióval, kipróbáltam a "fixboot" és "fixmbr" parancsokat, semmi változás. Próbáltam FAT32-re átkonvertálni, nem ment. Valami ötlet, hogy lehetne rábírni, hogy erről a vinyóról is tudjon indulni a gép? Vagy inkább vigyem vissza garanciában, ne szenvedjek vele feleslegesen?

Új hozzászólás Aktív témák