Új hozzászólás Aktív témák

  • dauphin

    aktív tag

    Sziasztok! Kicsit talán OFF leszek, bocsássatok meg érte. Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Remélem tudtok segíteni. Ma veszem át az új Western Digital 2TB-os (WD20EFRX) merevlemezemet. Adat- és filmtárolásra fogom használni háttértárként. A kérdésem az lenne, hogy amikor behelyezem a gépbe és egy szabad SATA3 portra csatlakoztatom a winchestert, alapból felismeri a Windows a következő bekapcsolás után és megtalálom a Sajátgépben, vagy közre kell működnöm, hogy kezelni tudja? És még zárásként: érdemes-e a Hard Disc Sentinel-lel megcsináltatnom egy öntesztet (ha jól emlékszem: írás-olvasás teszt?) az új merevlemezen a használatba vételkor? Kiszűrhető ezzel, ha probléma van? Ha igen a válasz, akkor pontosan hogyan kell elindítanom a műveletet (persze maga a program már le van töltve a gépemre )? El kell gondolkodnom azon, hogy több kisebb méretű partíciókra bontsam a 2TB-ot (lenne ennek jelentősége?)? Vagy van jobb megoldás erre? Egyébként az interneten és más fórumokon is kerestem a választ, de sajnos elvesztem a többféle magyarázat és leírás között. Olyat is olvastam, hogy megváltozhat a boot-sorrend, hogy a BIOS-ban vissza kell állítani a most rendszerlemezként üzemelő SSD-t! Ez igaz lenne? Már azt sem tudom, hogy fiú vagyok-e vagy lány! :) És bocsánatot kérek a sok júzer kérdezősködésért!
    Köszönöm előre is a segítségedet! :R

    "És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

Új hozzászólás Aktív témák