Új hozzászólás Aktív témák

  • peter889

    őstag

    Le tudnám valahogy (csak úgy nagyjából ) ellenőrizni, hogy biztosan nem a táp hibája?
    Ez a Chicony Hipro 380W táp ezt a régi Maxtor HDD-met a kezdetektől fogva - 1.5 éve - kifogástalanul viszi. Tegnap jelentkezett először a hiba.
    Most újra kattogott néhányat, ezúttal halkabban, de a hibás szektorok száma 12 maradt.


    (#31166) Rivaul
    Mentenék én, ha lenne mire. Van egy vadi új WD blue 1 TB HDD-m (WD10EZEX), bontatlan. Az a bajom vele, hogy Advanced Format-os. Azon morfondírozok, hogy meg se kéne bontatni, hanem bontatlanul eladni, hogy kedvezően lecserélhessem egy hagyományos, 512-es szektorméretűre (nincs SSD-m, régi XP-t használok).
    Van még egy 160 gigás Segatem, de arról pedig adatokat kéne visszaállítani, arra nem írhatok.

    Pár hónapja volt egy Samu (HD103SJ) HDD-m, tönkrement: elkezdett bad szektorosodni aztán becserélték erre a WD10EZEX-re.
    Most legelőször a táphibát szeretném kizárni. Lehet, megbontom a WD10EZEX-et, boltok úgysem veszik át, csak legföljebb használtként.


    (#31168) djculture
    Ráadásul alig fogyaszt a gépem, és ezek a kattogások éppen akkor jelentkeztek, amikor tényleg szinte semmit nem csináltam gépen. Vihar sem volt, hogy a hálózati fesz. ingadozásra gyanakodnék.
    Remélem, nem az van, hogy a táp előbb legyilkolta a Samut, most pedig a Maxtort szemelte ki új áldozatnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák