Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz MZperX75 #30569 üzenetére

    Kösz, én nem is számoltam. Most egy vacak gépem van, de ebben sem nagyon melegednek a vinyók. A "kereszthuzat" annyira nem jó, de teszteld le, amit mondtam. Nálam még az amúgy nem a melegedéséről ismert HAF932-ben is 2°C-kal hűvösebbek lettek a HDD-k (persze minden más CPU, lap és VGA is javult néhány fokot), amikor az első ventit kifúvásra állítottam, azon kívül csak a hátsó ment, a fenti és az oldalsó (befúvó) nem. Befúvó ventit amúgy is fölösleges a házba tenni, mert ha kinyomatod a levegőt, a fizika beviszi, amit kell. :DDD

    liksoft: Pont az a kevésbé hatékony hűtési megoldás, ha a vinyók melegét befúvatod a házba. :N De nyugodtan próbáld ki, amit fent javasoltam. Csodálkoznék, ha nem lenne hűvösebb a házban minden, már persze ha van hol bemenni a levegőnek oldalt vagy alul. Volt már pár PC-házam, és mindnél szignifikánsan javult a hűtés ezzel a megoldással.

    A_ScHuLcZ: Igen. Napok alatt szaporodtak fel a hibák, aztán volt, hogy kevesebb lett, majd megint több.

    djculture: Nem tudhattam, ezért kérdeztem. :R A WD ugyanis azt sehol nem írja, hogy ne tegye az ember nForce-os alaplapba a vinyóját. :(((

    Sajnos az én WD-m nem ilyen okos. Van egy Samsung vinyóm, azon egyszer keletkezett egy bad sector, azt átírta, és a vinyó OK (Senti szerint ez már csak 98% 500GB-bó, ami elég érdekes számolás, de hát a WD-m is már csak 11%-os), A WD-ről viszont nem mindig tudja visszaolvasni az adatokat (azaz sérült a fájl), noha gond, vagy legalábbis visszajelzés nélkül írja. Ezért fura nekem az egész, hiszen a bad sectorra írni sem tudna, és egy adatkímélő írásteszt (amikor el- meg visszateszi az adatokat az egyes szektorokból, ill. -ba) már végigfutott az egész lemezen bő 1 nap alatt. És fagyások v. egyéb hibák sincsenek, csak hibás fájlok, és minél inkább a vinyó végére írok, annál inkább. Szóval ezért gyanakszom a fejre, de nem tudom biztosan. Pont a hátsó partíció egyébként volt már újraformázva is, de a formázás sem jelzett hibát, aztán megint bad sectorok voltak. Hogyan deríthetném ki pontosan, mi a gáz?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák