Új hozzászólás Aktív témák

  • ChingChang

    csendes tag

    Sziasztok. Van egy problémám amire nem találom a megoldást. Van 2 sata vinyó, egy régi és egy új. A régire win 7 van instalálva. Most raktam egy win 7-et az újra is, úgy, hogy csak az volt bekötve, a régi vinyó addig le volt húzva. A szándék az volt, hogy legyen 2 db boot képes egymástól és windowsos boot managertől független vinyóm, amiket biosban cserélgethetek aszerint, hogy épp melyikről akarom futtatni az op. rendszert. Na és ez az ami nem akar összejönni, ugyanis bármit csinálok mindig csak az egyik vinyóról tudok be bootolni. Hogy épp melyikről az attol függ, hogy melyik van a Sata3_0 illetve a Sata3_1 -re kötve. Alaphelyzetben a régi volt a 0-án és csak az bootolt. Aztán megfordítottam őket és amikor az új kerűlt a 0-ás portra akkor már csak az újjal sikerűlt a bootolás. Ha singel-be kötöm be őket akkor mindegy, hogy melyik porton vannak mindkettő bootol probléma nélkűl. Természetesen biosban cserélgettem a boot ordert, de amikor azt a hdd-t választottam first bootnak amelyikről nem sikerűlt a bootolás akkor indításkor fekete képernyő bal felső sarkában egy kurzor szerű jel pislákol egy pár másodpercig, majd elindúl a másik rendszer, nem az amelyiket szeretném. Ha tudtok megoldást azt megköszönném.

Új hozzászólás Aktív témák